ЕНГЛЕЗИ СЕ ПОИГРАВАЛИ: Десет "комада" Сан Марину, Италија у баражу

15. 11. 2021. у 23:03

Фудбалска репрезентација Енглеске савладала је у гостима Сан Марино са 10:0 и тако осигурала директан пласман на СП у Катару.

ЕНГЛЕЗИ СЕ ПОИГРАВАЛИ: Десет комада Сан Марину, Италија у баражу

Италија је одиграла нерешено на гостовању у Северној Ирској, па ће у Катар моћи да се пласира тек кроз бараж.

Енглези су на доминантан начин завршили квалификациони циклус и тако осигурали директан пласман на СП у Катару.

"Горди албион" постигао је чак шест голова у првом полувремену.

Сан Марино начео Мегвајер у шестом минуту сусрета, да би у 15. Фабри постигао аутогол за 0:2.

До краја првог полувремена уследела је канонада Харија Кејна, који је постигао четири гола, у 27, 32, 39. и 42. минуту.

У другом делу меча виђен је дебитански гол Смит Роа,  а погађали су и Мингс, Абрахам и Сака.

Упркос поразу од Мађарске од 2:1, Пољска ће као другоплаирана екипа Групе И, ићи у бараж.

Италија је пропустила прилику да се директно пласира на СП у Катару - одиграла је 0:0 на гостовању Северној Ирској, што је Швајцарска искористила да победом над Бугарском (4:0) заузме прво место у групи и, уз два бода више од "азура" који морају у бараж, изборе директан пласман на шампионат планете.

БОНУС ВИДЕО

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47