ДРАГОВИЋ О БОРАВКУ У ЗВЕЗДИ: Пет пута је већи притисак него у Леверкузену

ФУДБАЛЕР Црвене звезде, Александар Драговић, пре четири и по месеца задужио је црвено-бели дрес и то је многе љубитеље ове игре изненадило.

ДРАГОВИЋ О БОРАВКУ У ЗВЕЗДИ: Пет пута је већи притисак него у Леверкузену

Фото архива ВН

Ипак, репрезентативац Аустрије никада није крио колики је навијач београдских црвено-белих.

Сјајни дефанзивац говорио је за аустријски "Дие Прессе" приликом окупљања за националну селекцију о досадашњем времену проведеном у Београду.

- Прелепо је, баш онако како сам замишљао да ће бити. Могу да осетим захвалност тренера и навијача. Сада се све враћа. Дефинитивно, Србија није као Немачка, али радије бих овде играо из недеље у недељу, него једном у месец дана у Леверкузену - рекао је Драговић.

Иако су медији у Аустрији мислили да у Звезди нема ни приближно велики пристисак као што је био случај у Леверкузену, овај 30-годишњак из Беча истиче другачије.

- Веровали или не, али осећам пет пута већи притисак него у Леверкузену, јер Црвена звезда је религија, за многе навијаче она је једноставно све. Страст и љубав навијача у Београду иде доста далеко.

Стрелац три гола за Звезду у досадашњем делу сезоне открио је и да у београдским ресторанима ретко кад добије прилику да плати вечеру.

- Већина њих су навијачи Црвене звезде. И онда када нема слободних столова, направиће места за вас.

Осврнуо се и на квалификације за Светско првенство у којима Аустрија не стоји најбоље (четврто место и 10 бодова).

- Изгубили смо доста навијача на последњих неколико утакмица, морамо да их повратимо са две добре партије против Израела и Молдавије и добијемо самопоуздање - закључио је Драговић.

БОНУС ВИДЕО: СЛОБОДНИ АСОВИ: Могући трансфери који ће променити фудбал!

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу

РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу

После неочекиваног ремија против ДР Конга на старту Светског првенства, Португал ће у другом колу групе "К" против Узбекистана на "НРГ стадиону" у Хјустону тражити прву победу која би значила велики корак ка нокаут фази.

23. 06. 2026. у 06:30

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

ДОНЕЛА ДРАСТИЧНУ ОДЛУКУ: Маја Беровић извадила силиконе - Сметало ми је, имала сам проблем