ЗВЕЗДА СЛАВИЛА НА КАРАЂОРЂУ: Црвено-бели тешком муком савладали Вошу

А. Илић

07. 11. 2021. у 18:37 >> 17:33

У ДЕРБИЈУ 16. кола Суперлиге Србије састали су се Црвена звезда и Војводина. Након преокрета на "Карађорђу" славио је тим из Београда 1:2 (1:0)

ЗВЕЗДА СЛАВИЛА НА КАРАЂОРЂУ:  Црвено-бели тешком муком савладали Вошу

Знатно је боље почела Војводина меч на "Карађорђу". Одбрана Црвене звезде имала је "жуте минуте" током тог првог полувремена, а то су користили играчи Војводине. То им је донело и вођство, али је Звезда у другом периоду заиграла знатно боље, а томе су допринеле три измене Дејана Станковића на полувремену када је на терен послао Гобељића, Ераковића и Фалка.

У периоду од 23. минута до 31. на терену јебила само Војводина. Мркаић се нашао у одличној шанси. Проиграо га је Вукадиновић, али је био непрецизан. Само три минута касније из срца петерца промашио је зицер, да би Мирко Топић у 31. минуту шокирао ривала. Затресао је мрежу након одличне акције по десној страни. На путу ка голу лопта је погодила Александра Драговића и завршила у мрежи Милана Борјана.

Гол као да је разљутио госте. Покушао је Бен минут касније, а потом у 34. минуту и Александар Катаи. Није било опасности по Николу Симића. Да би у 38. његов презимењак Вељко добро проиграо Миљана Вукадиновића, а он је само погодио спољни део мреже.

Пред смирај првог полувремена Петар Станић је опробао ударац, а статива је била наклоњена домаћем саставу.

Од старта другог полувремена измене које је направио Дејан Станковић биле су довољне да подигну квалитет. Мирко Иванић је у 50. минуту проиграо Катаија, а везиста Београђана нашао се у офсајду, те је гол Милана Павкова био поништен.

Ипак, момак из Војводине постигао је гол само три минута касније, феноменално га је проиграо Петар Станић, а Звездин горостас тукао је главом по лопти.

Већ у 61. минуту тотални преокрет Звезде. Александар Драговић се искупио за грешку код гола ривала. Лепо га је проиграо Лоренцо Саного.

Војводина - Црвена звезда 1:2

(Топић 31' - Павков 53', Драговић 61')

90' Три минута играће се у надокнади времена.

85' Занимљива одлука Дејана Станковића, уместо нападача Милана Павкова на терен је ушао Ненад Крстичић.

77' Мења Мркаића Славољуб Ђорђевић, на терен је ушао Бастајић.

69' Нови покушај домаћих. Урош Кабић је са велике дистанце шутирао, Борјан брани.

64' Петар Станић ће место на терену уступити Његошу Петровићу. Фантастична игра омладинца Звезде до сада. Покушао је сада Стевановић, а гужву у шеснаестерцу отклонио је Марко Гобељић.

63' Центаршут Зукића, Стевановић је закачио лопту, немају у овом нападу домаћи среће.

61' Александар Драговић се искупио за грешку код гола ривала. Црвено-бели воде голом дефанзивца. Трећи гол репрезентативца Аустрије.

60' Одлична контра Катаија, који након соло продора долазе до прилике у шеснаестерцу ривала, Никола Симић добро реагује. Прави још једну промену Славољуб Ђорђевић. Габић је ушао уместо Вукадиновића.

53' Станић је добро подигао лопту, а Милан Павков овога пута користи прилику да затресе мрежу.

52' Не бране се домаћи, запретили су још једном из даљине, али ударац иде високо преко гола Звезде.

50 ' Иванић је проиграо Александра Катаија, који, чини се да је био у офсајду. Павков је затресао мрежу, а након прегледа снимка поништен му је погодак због офсајда.

49' Покушао је да запрети Зукић, без много проблема интервенисао је Милан Борјан.

46' Три измене одлучио је да направи Дејан Станковић на старту другог дела меча. Марко Гобељић ушао је на место Милана Гајића, Фелипе Фалко заузео је место Ел Фарду Бену, док је  Радован Панков место уступио Страхињи Ераковићу

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Петар Станић погодио стативу! Фудбалер Црвене звезде шутирао је са пристојне удаљености, савладао Симића, али је савезник Воше била статива.

38' Вељко Симић је добро проиграо Вукадиновића, који је шаље до Буснића, а он погађа спољни део мреже Звезде.

34' Шутирао је и Катаи, поново непрецизно. Знатно офанзивнија Звезда након примљеног гола, али ни црвено бели из Новог Сада не одустају од своје игре која им је и донела вођство.

32' Бен је брзо са друге стране претио, а фантастично реагује Никола Симић.

31' Војводина је повела голом Топића након контра напада. Погодила је лопта на путу ка голу Звезде Александра Драговића, те је Борјан био немоћан.

28' Млади Марко Бјековић напустио је игру због повреде, а на терену га је заменио Игор Јеличић. Принутна измена за домаћи састав.

26' Поново је Мркаић био у фантастичној прилици. Деветак је послао оштар центаршут, а млади Мркаић промашује гол из срца петерца.

23' Вукадиновић је проиграо Момчила Мркаића фантастично, недостајало је мало офанзивцу домаћих да главом пошаље лопту ка мрежи Милана Борјана, промашио је цео оквир гола. У наредном нападу Мркаић је добио жути картон због ударања Драговића лактом у главу

21' Безидејно за сада изгледа Црвена звезда, шутирао је и Павков из велике удаљености, траљаво је то било.

20' Покушао је Иванић након додавања Гајића, шутирао је везиста из срца шеснестерца, десно од гола Николе Симића одлази лопта.

10' Нема за сада озбиљних шанси. Млака игра углавном између шеснаестераца, без много посла за голмане оба тима.

1' почела је утакмица на стадиону Карађорђе. Навијачи црвено-белих развили су транспарент посвећен тренеру Федерику Панонћини који је након меча против Митјиланда завршио у болници након што га је неко са трибина погодио у главу.

УОЧИ МЕЧА

Војводина: Симић Н, Бјековић, Деветак, Стевановић, Ковачевић, Топић, Зукић, Буснић, Симић, Вукадиновић, Мркаић.

Црвена звезда: Борјан, Гајић, Панков, Драговић, Родић, Саного, Иванић, Станић, Бен, Катаи, Павков.

Војводина је последњи тријумф против београдских црвено-белих уписала давне 2016. године када је на стадиону у Београду новосадски тим славио 1:3.

Након тога уписала је Звезда 14 победа, а један меч завршен је без победника.

Фудбалски празник ће због картона пропустити нападач, капитен Немања Човић. Такође, Новосађани ће бити лишени услуга и сјајног дефанзивца Новице Максимовића.

- Проблем је то, озбиљан - каже Славољуб Ђорђевић, тренер Војводине. - Њих двојица "држе терен и свлачионицу". Међутим, у претходна три дуела, којима смо покренули низ успеха, наступило је много играча пошто смо правили ротације у тиму. Имамо добру клупу и уверен сам да ће сви на терену храбро дочекати шампиона.

Говорио је шеф стручног штаба Звезде управо о капитену домаћина који ће пропустити меч.

- Човић не игра, то је момак који нам је увек правио проблеме, зна да задржи лопту, скочи иако није претерано висок, има феноменалан тајминг. Његово задржавање лопте када помогне екипи да направи тих 15 до 20 метара унапред је од великог значаја за Војводину. Сигурно да ће Војводина гледати да надомести тај недостатак у то сам сигуран, организовани су на терену, немају проблем  ни да се организовано бране, када нападају доста користе прекиде, транзицију офанзивну. Биће захтевна утакмица.

Осврнуо се Станковић и на први дуел одигран ове сезоне са новосадским тимом.

- На Маракани је била једна утакмица, ми смо били доста агресивни и  доста смо нападали, једноставно играли су колико смо им дозволили. Доста смо шанси ту утакмицу промашили. Волео бих да се надгравано, да и они и ми иађемо високо. Ако будемо у проблему сигурно ћемо се бранити организовано, и бити као екипа испред нашег казненог простора ако то буде захтевала ситуације,  тако да ће вероватно и они то урадити у зависности од ритма и нае поставке. Ући ћемо у утакмицу као да нам је последња у животу – закључио је Станковић.