ОЛЕ, ДА СЕ НЕ ЉУБИМО: Јунајтед оставио одбрану у свлачионици, Сити влада Манчестером!

А. Илић

06. 11. 2021. у 15:29

ФУДБАЛЕРИ Манчестер јунајтеда поражени су од Манчестер ситија на Олд трафорду резултатом 2:0, а више од пораза брине још једна утакмица у којој је тим Оле Гунар Солскера пружио неповезану игру у дефанзиви.

ННедостојно милиона који су у тим уложени, тако може да се окарактерише игра некадашњег фудбалског гиганта. Након бламаже против Ливерпула нису се играчи Јунајтеда прославили ни против Ситија.

Четрнаести меч у низу у свим такмичењима црвени нису успели да сачувају свој гол. Већ у 8. минуту чета Пепа Гвардиоле водила је 1:0.

Жоао Кансело је одлично шутирао након центаршута, на путу ка голу Ерик Баји је послао  лопту у гол Давида Де Хее, занимљиво је да је Баји први фудбалер Јунајтеда који је у манчестерском дербију затресао своју мрежу.

Сити је наставио са високим пресингом после гола. задавали су доста проблема ривалу. Ђаволи су се мучили не да угрозе гол Едерсона, већ да уопште пренесу лопту на половину ривала.

Тек након 25 минута игре домаћи су имали изгледну шансу. Лук Шо је по левој страни упутио добар центаршут. Роналдо га је дочекао волејем. Бразилац на голу плавих је одлично реаговао.

То као да је разљутило госте. Фил Фоден је у 29. минуту избегао офсајд замку, убацио је до Кевина де Брујнеа, Белгијанац је снажно шутирао, блокиран је. Одбитак долази до Габријела Жесуса који са пет метара туче ка голу, а Де Хеа је учинио немогуће - сачувао је свој гол.

Из Корнера је запретио и Кансело. Де Хеа је морао да се испружи колико је дугачак, али је сачувао гол. Потом Фоден неколико тренутака касније шаље лопту са стране, а неспретни Мегвајер је умало постигао други аутогол. Де Хеа добро брани.

Наставили су се потом стихијски напади млађег манчестерског ттима, није имао помоћ шпански голман који се често налазио на удару нападача ривала.

Пред само полувреме поклекао је чувар мреже Јунајтеда. Бернардо Силва је постигао гол из чудне позиције. Летаргична одбрана домаћег тима пропустила је кроз шеснаестерац лопту која је пала пред Силву, који погађа у груди голмана противничког тима, а лопта је након тога завршила у мрежи.

Знатно је спао ритам игре у другом полувремену. Гундоган је у 67. минуту имао прву изгледну прилику, шутирао је из "мртвог угла", погодио је само спољни део мреже. До краја је још једном гост запретио. Фил Фоден је изашао пред голмана домаћих у 81. минуту, погодио је само стативу. На крају 2:0 за Манчестер сити, а Оле Гунар Солскер је још једном платио цех лошим реакцијама одбрамбених играча.

Након меча против Ливерпула спасао га је смене Алекс Фергусон, видећемо хоће ли тако бити и овог пута.