МЕТАЛАЦ И ДАЉЕ У КРИЗИ: Напредак бројао до три у Горњем Милановцу, радовао се и Спартак

Ч. В.

02. 11. 2021. у 18:43

ФУДБАЛЕРИ Металца наставили су са лошим резултатима у последње време. Тим из Горњег Милановца је на свом терену поражен од Напретка са 3:2 у 15. колу Суперлиге Србије.

Изабраници Жарка Лазетића су доживели пети везани неуспех у првенству и јасно је да се налазе у кризи.

Гости су одиграли фантастично прво полувреме и водили су са 3:1 захваљујући погоцима које су постигли Томић, Керкез и Јовановић. Једини гол за Металац у том делу меча био је дело Крајишника.

На страту другог дела домаћин је смањио резултат преко Стојића. Ипак, промене исхода није било, па су бодови отишли за Крушевац.

Металац је после новог пораза на 15. месту на табели са 12 бодова, док су Крушевљани пети са 23.

У првој утакмици дана Спартак је славио у Лазаревцу против Колубаре са 2:1.

Меч је добро почео за домаће који су до предности стигли у 11. минуту када је Ђурановић савладао Васиљевићу. Ипак, гости су успели да поравнају резултат до одласка на одмор. Играо се 36. минут када је Срећковић донео изједначење Суботичанима.

Када се очекивало да тимови поделе по бод, да се то не деси побринуо се Бијеловић који је победу Спартаку донео у 89. минуту.

Изабраници Владимир Гаћиновића су након трећег везаног тријумфа стигли до позиције број осам и имају 21 бод, док је Колубара на 14. месту са 13 бодова.

БОНУС ВИДЕО: ПАРТИЗАН ПРОТИВ ГЕНТА: Како изгледа досадашњи учинак црно-белих са Белгијанцима