ОВО НИСУ УРАДИЛИ НИ "ВЕЧИТИ": Чукарички нокаутирао Пролетер и засео на треће место (ВИДЕО)

22. 10. 2021. у 21:38

ПРОЛЕТЕР из Новог Сада је доживео тежак пораз у Суперлиги Србије, какав му нису нанели ни актуелни шампион Црвена звезда, ни Партизан.

ОВО НИСУ УРАДИЛИ НИ ВЕЧИТИ: Чукарички нокаутирао Пролетер и засео на треће место (ВИДЕО)

Новосађани су изгубили од првака са 3:0, од црно-белих са 4:0, а на Бановом Брду Чукарички их је победио са 6:1 (2:1).

"Брђани" су се учврстили на трећој позицији на табели Суперлиге сјајном игромо. Серију голова отворио је Тошић у четвртом минуту, два пута се у листу стрелаца уписао Ракоњац, а погађали су још Кајевић из једанаестерца, Шапић и Баић, док је част гостију спасао Евандро – 6:1.

Чукарички је искористио прву прилику на мечу и најавио какав ће ово дуел бити: Чоловић је одлично извео корнер са десне стране, а Тошић је главом, у паду, захватио лопту и прецизним ударцем савладао је Петрића – 1:0. Био је то други узастопни погодак левог бека Брђана у два последња меча.

Дуго се чекало на нову прилику, а до ње је дошао Ракоњац у 27. минуту, али му је Петрић скинуо зицер са 15 метара. Ипак, четири минута касније Ракоњац се исправио. Одлично је центарфор Чукаричког преварио чувара на ивици шеснаестерца и потом је мајсторски погодио супротни угао Пролетеровог гола – 2:0.

Новосађани су се вратили у игру само два минута касније, Кун је шутирао са 14 метара, Петровић је кратко одбио лопту, на њу је натрчао Евандро, којем није било тешко да је смести у мрежу – 2:1. Могао је Кајевић врло лако да врати два гола предности Чукаричком, умакао је одбрани Пролетера, примио лопту и шутирао са 17 метара, али је Петрић још једном спасао свој тим.

И Кајевић се брзо исправио, на старту другог полувремена судија Остраћанин је после прегледаног ВАР снимка показао на белу тачку, а искусни првотимац Чукаричког је био сигуран – 3:1. Мало је недостајало да бело-црни постигну погодак у 57. минуту, Чоловић је чини се желео да центрира са десне стране, а лопта је погодила стативу гола Пролетера.

Ипак, два минута касније виђена је још једна одлична акција Брђана: Доцић је центрирао, Ендијае је на другој стативи вратио лопту ка Ракоњцу, који је закуцао лопту у мрећу ривала – 4:1. Само три минута касније нови погодак за бело-црне. Чоловић је изнудио корнер, Доцић је сјајно убацио лопту из корнера ка највишем играчу Суперлиге, а Шапић је главом погодио мрежу Петрића – 5:1. Нису се на томе Брђани зауставили, у 74. минуту је резервиста Баић погодио после сјајне асистенције Ендијаеа – 6:1.

Са друге стране, малу голеаду и то као гост је приредио Вождовац, који је у Сурдулици тријумфовао са 1:3 против Радника. Иако је домаћин повео преко Миловановића у 9. инуту, аутогол Симоновића у 25. је поравнао резултат, да би у 55. Вујновић, а Станисављевић само пет минута касније одмакли "змајеве" на недостижну предност, која им је на крају и донела цео плен.

После ових мечева, Чукарички је са 13 наступа прикупио 25 бодова, па је иа Партизана (34 бода из 12 утакмица) и Црвене звезде (29 из 11). Вождовац се пробио на пету позицију, јер има 20 бодова, колико и ТСЦ, Пролетер је остао осми са 17, а Радник претсполедњи, 15, са десет бодова.

БОНУС ВИДЕО Како је Београд дочекао кошаркаше који су у Индијанаполису добили и "Дрим тим"

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49