ДУШАН СИЛНИ: Кад Тадић изводи слободњак, голове у Лиги шампиона даје и ривал (ВИДЕО)

19. 10. 2021. у 21:54

ДУШАН Тадић је заблистао на почетку меча Ајакс - Борусија Дортмунд у 3. колу Лиге шампиона.

Фото АП

Играо се 11. минут меча у Амстердаму када је за домаће "копљанике" досуђен слободан ударац на десном крилу.

Лопту је наместио капитен фудбалске репрезентације Србије, а онда је Душан Тадић тако извео слободњак, да му је и ривал "помогао" да лопта одседне у мрежи.

Наиме, гађајући даљи угао гола "милионера", наш ас је лопту послао и снажно и прецизно, њу је на том путу мало закачио немачки репрезентативац Марко Ројс, незнатно јој променио путању и, због тога, аутогол је приписан њему:

Недуго затим, Ајакс је повео са 2:0, голом Блинда, на асистенцију Халера, а у другом полувремену су Антони и Халер удвостручили ту предност, за одушевљење навијача холандског клуба - 4:0 за прво место у групи.