УСПЕЛИ ИЗ 958. ПОКУШАЈА Подвиг Бајерна улепшао Левандовски мајсторијом за шпице (ВИДЕО)

17. 10. 2021. у 17:23

БАЈЕРН је урадио оно што никада није.

Минхенски клуб је у дербију осмог кола Бундеслиге нокаутирао у Леверкузену екипу Бајера са 1:5 (0:5) а притом је први пут у својој историји на гостовању у оквиру првенства имао пет голова предности после 45 минута игре. Успео је то из 958. покушаја у елитном немачком друштву.

Заправо, већ до 37. постигнуто је тих пет погодака, а нарочито се истакла бравура коју је извео Роберт Левандовски.

Он је у 4. минуту искористио додавање Упамекана с десне стране да петом савлада голмана Храдецког:

Шоу је уследио од 30. до 37. минута, када су се редом у стрелце уписивали и Левандовски, и Милер и, у два наврата, Гнабри.

Грогирани Бајер, трећепласирани тим Бундеслиге, успео је ублажи пораз поготком Шика у 55. минуту.

После ове голеаде, Бајерн је дошао до 19 бодова и са првог места сменио привременог лидера, Борусију Дортмунд, која има 18, док је Бајер остао на 16, колико је сакупио и Фрајбург.