МЕСИ ДАО ГОЛ КОЈИ НИЈЕ ХТЕО: Аргентина "случајно" добила Уругвај, кикс Бразила (ВИДЕО)

11. 10. 2021. у 09:47

ЛИОНЕЛ Меси памти далеко боље партије, али му је победа Аргентине над Уругвајем баш пријала.

МЕСИ ДАО ГОЛ КОЈИ НИЈЕ ХТЕО: Аргентина случајно добила Уругвај, кикс Бразила (ВИДЕО)

Фото АП

Аргентинци су у Буенос Ајресу савладали неугодног ривала са 3:0, и то уз много среће.

Рецимо, осам минута пре одласка на предах управо је Меси довео своју екипу у вођство, иако то тада уопште није желео да учини.

Пробао је да лоб-додавањем упосли Николаса Гонзалеза, а лопта је умакла и њему и голману Фернанду Муслери и завршила у мрежи.

Шест минута касније Аргентина је удвостручила предност и то након што је Лаутаро Мартинез промашио лопту, али се она срећно одбила ка Родригу де Паулу, који је тај неочекивани поклон искористио за прецизан ударац:

Мартинез се искупио за кикс у 17. минуту другог полувремена, када је ниски центаршут Де Паула претворио у коначних 3:0.

- Одиграли смо сјајно. Све је функционисало беспрекорно. Ургувај вас чека, а онда постаје опасан. Када смо их начели, лакше смо долазили до простора за нашу игру, а онда су и голови почели да се ређају - рекао је Меси.

Ова победа, уз реми Бразила и Колумбије (0:0), смањила је заостатак Аргентине за вечитим ривалом на шест бодова. Из јужноамеричких квалификација четири најбоља тима иду директно на Светско првенство, а пети мора у бараж.