СТРАШАН МЕЧ У ТОРИНУ: Француска после невероватног преокрета победила Белгију и отишла у финале Лиге нација

07. 10. 2021. у 22:39

ФРАНЦУСКА је у фантастичном мечу победила Белгију са 3:2 у Торину после великог преокрета у другом полуфиналу Лиге нација.

Ау, какав је ово меч био! Публика је могла да ужива у пет голова, али и још много мајсторија. Управо се због оваквих утакмица долази на стадион.

Јунак тријумфа био је Тео Ернандез, а ништа није слутило да ће "триколори" успети да славе, посебно не после 45 минута када су губили са 0:2 и били надиграни од "црвених ђавола".

Три минута је било довољно изабраницима Роберта Мартинеза да постигну два поготка. Урадили су то Јаник Караско и Ромелу Лукаку и деловало је да је Белгија већ једном ногом у финалу, али очигледно да Французи нису помишљали на предају.

Изашли су у много другачијем издању у наставку сусрета играчи Дидијеа Дешана и то им се исплатило. Били су свесни да немају шта да изгубе па су кренули да кидишу ка голу Тиба Куртое.

Резултат је у 62. минуту смањио Карим Бензема, да би Килијан Мбапе у 69. реализвао једанаестерац после фаула над Антоаном Гризманом.

Велики преокрет Француској донео је Тео Ернандез у 90. минуту одличним ударцем са леве стране. Није голман Реал Мадрида ништа могао у тој ситуацији.

РАДОСТ Играчи Француске након гола Ернандеза/Фото: EPA-EFE/Alessandro di Marco

Ипак, Белгијанци ће се дуго по лошем сећати оно што се десило само два минута пре гола играча Милана. Сјајан напад су "црвени ђаволи" крунисали поготком и себе видели у финалу, али тада на сцену ступа ВАР.

Немачком судији Зиберту је речено да је стрелац поготка Лукаку био у минималном офсајду, тако да је гол морао да буде поништен. До краја Француска сачувала предност.

"Триколори" ће у финалу играти против Шпаније у недељу од 20.45, док ће Белгија у мечу за треће место одмерити снаге са Италијом. Тај меч је истог дана у 15 сати.

БОНУС ВИДЕО: РАТ НАВИЈАЧА: Хаос у Француској - Присталице Лила поново у центру пажње

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44