СРПСКОГ ЏЕЛАТА СТИГЛА КАЗНА: Брих без ФИФА знака после 14 година

07. 10. 2021. у 13:08

НЕМАЧКИ судија Феликс Брих неће више бити актер међународних утакмица. Изостао је са предлога листе немачког савеза за наредну сезону и с првим даном 2022. године остаће и званично без ФИФА знака.

Иза Феликса Бриха је велика судијска каријера и за љубитеље фудбала у Србији непреболна рана на Мундијалу у Русији 2018. године.

Начинио је велику грешку и пропустио да досуди једанаестерац над Александром Митровићем, у дуелу са Швајцарском, при резултату 1:1.

ФИФА је признала грешку судије, послала Бриха одмах после анализа (не)спорних детаља кући у Немачку. Касније, на једном од утицајних судијских блогова појавио се и аудио-снимак комуникације службених лица са утакмице у Каљининграду.

У том 84. минуту, како је утврђено, двојац из ВАР собе, Феликс Цвајер - Бастијан Данкерт, није ни сигнализирао Бриху да погледа ситуацију, јер није било услова за „чисту и јасну интервенцију“. Швајцарци су у последњим минутима стигли до победоносног гола за 2:1.

Брих је 14 година био интернационалац, са 65 утакмица у Лиги шампиона и чак одсуђеним финалом 2017. године. Поред тога, делио је правду и у финалу Лиге Европе 2014. године.

У Бундеслиги је био главни судија 303 пута у последњих 17 година.

Није Феликс Брих једини Немац који неће бити на листи Фудбалског савеза Немачке од 2022. године, будући да је са ње склоњен и Марко Фриц, а њих двојицу ће заменити Свен Јаблонски и Данијел Шлагер.

БОНУС ВИДЕО Нови навијачки хаос у Француској

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00