ПАРТИЗАН ПРЕГРМЕО КРУШЕВАЦ: Поновљен пенал, два црвена и тријумф црно-белих (ВИДЕО)

03. 10. 2021. у 15:13 >> 17:51

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Напредак са 1:0 у 12. колу Суперлиге Србије, а јунак тријумфа био је Рикардо Гомеш.

Свега смо се нагледали данас у Крушевцу. Меч су осим гола нападача црно-белих обележила и два црвена картона, као и поновљен пенал из ког је играч са Зеленортских Острва постигао погодак.

Играо се 8. минут када је Рикардо оборен од стране Ћуковића у казненом простору ривала. Судија Ненад Минаковић је показао на белу тачку. Нападач гостију је наместио лопту, али је Васиљевић одлично реаговао и одбранио ударац.

Ипак, стигла је реакција из ВАР собе и пенал је поновљен. Рикардо је из другог покушаја био прецизан и постигао је свој 13. првенствни погодак.

Напредак упркос томе што је био бројчано слабији није устукнуо, имао је пар покушаја из даљине, но није успео да пронађе пут до мреже Немање Стевановића.

Партизан није успео да постигне још један гол и тако практично затвори утакмицу. У другом полувремену није било много прилика, па је резултат остао не промењен.

Можда највише вредно помена је то да су и гости остали са десеторицом на терену. Слободан Урошевић је у 54. минуту зарадио други жути картон и морао је пре времена у свлачионицу.

До краја меча изабраници Александра Станојевића су сачували стечену предности и стигли су до десете победе у Суперлиги, док је Напредак уписао трећи везани пораз.

Црно-бели су и даље први на табели и има 31 бод, а Крушевљани су пети са 18.

Напредак - Партизан 0:1 (0:1).

Стадион: "Младост". Гледалаца: око 1.000. Судија: Ненад Минаковић (Нови Сад). Црвени картон: Митар Ћуковић 8. минут (Напредак) - Слободан Урошевић 54. минут (Партизан). Стрелац: Рикардо у 13. за Паритзан.

Напредак (4-2-3-1): Васиљевић – Јовановић, Маринковић, Мршић, Ђуковић – Томић, Рашковић – Ђ. Јовановић (од 86. Стевановић), Марјановић, Спремо – Бачанин (од 70. Ђуричковић).

Партизан (4-2-3-1): Стевановић – Миљковић, Вујачић, Милетић, Урошевић – Здјелар, Шћекић – Марковић (од 57. Обрадовић), Пантић (од 46. Натхо), Јовић (од 57. Терзић) – Рикардо.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Напредак - Партизан 0:1

90+3. МИНУТ - Крај утакмице!

85. МИНУТ - Дуго је лежао Немања Милетић на трави стадиона "Младост". Указивала му се помоћ након што је добио ударац од Саше Марјановића! Бунили су се играчи Партизана, сматрали су да је креативни везиста заслужио други жути картон, али тако није мислио судија Ненад Минаковић.

76. МИНУТ - Могло је бити опасно по Напредак. Рикардо је пробио по левој страни, оштро је центирао, но добро је ногом интервенисао голман Крушевљана.

73. МИНУТ - Нешто грубље се игра у овим моментима. У размаку од једног минута жуте картоне су добили Рикардо на једној, односно Томић на другој страни.

63. МИНУТ - Црно-бели држе лопту, углавном се игра на половини ривала. Гости не дозвољавају домаћину да крене са нападима.

54. МИНУТ - Проблем за Партизан. Сада је поравнат број играча на терену, пошто је искључен Слободан Урошевић. У контри је зауставио играча домаћих и оправдано му је показан други жути картон.

48. МИНУТ - Добар покушај Марковић. Унео је лопту у средину, шутирао левом ногом. Ипак, није се дао преварити Васиљевић, добро се бацио и одбио лопту у корнер.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Александар Станојевић је направио промену. Данило Пантић је остао на клупи, а у игру је ушао Бибарс Натхо.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Напредак - Партизан 0:1

45+3. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45+2. МИНУТ - Две прилике имали су гостујући фудбалери у једном нападу. Шутирали су Урошевић и Вујачић, али је оба пута добро интервенисао Васиљевић.

37. МИНУТ - Најбољи напад домаћих. Рашковић се наместио на десну ногу, одлично шутрао, али се истакао Стевановић и зауставио ударац.

30. МИНУТ - Нема много опасноси за голмане од тренутка када је гост повео. Партизан диктира игру, али је семафору и даље 0:1.

22. МИНУТ - У прилици се нашао Данило Пантић. Шутирао је икоса са леве стране. Од свега је погодио само спољни део мреже.

17. МИНУТ - Добар ударац Спрема. Тукао је са око 20 метара, али је лопта отишла мало поред гола који чува Стевановић.

14. МИНУТ - Да ствар по домаће буде још гора мораће у наставку меча да играју са десеторицом, јер је приликом прекршаја над нападачом гостију Ћуковић зарадио црвени картон.

12. МИНУТ - Гости су ипак повели. Из поновљеног пенала Рикардо је био прецизан. Ово је био његов 13. гол у првенству.

10. МИНУТ - Васиљевић је одбранио пенал. Шутирао је управо нападач са Коморских Острва. Ипак ће се поновити казнени ударац, пошто је голман домаћих са обе ноге изашао преко линије.

8. МИНУТ - Пенал за црно-беле. Један фудбалер домаћих је одгурнуо Рикарда који би сместио лопту у мрежу да није фаулиран.

4. МИНУТ - Први озбиљнији напад на утакмици имали су домаћи. Вукао је Ћуковић лопту, шутирао са неких 17 метара, но добро је реаговао Стевановић.

2. МИНУТ - Почела је утакмица у Крушевцу!

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда