ВЕЛИКА ПОБЕДА ЗВЕЗДЕ: Канга мајсторијом пресудио Лудогорецу, црвено-бели са врха табеле гледају ривале (ВИДЕО)

Ч. В.

30. 09. 2021. у 20:18 >> 22:55

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде остварили су велику победу у Разграду од 1:0 у другом колу Лиге Европе.

Дошли су црвено-бели у Бугарску без четири јако важна играча - Милана Борјана, Александра Драговића, Милоша Дегенека и Александра Катаија, али упркос томе одиграли су добру утакмицу и однели цео плен за Београд.

Изашао је Дејан Станковић са тројицом фудбалера у последњој линији. Секу Саного био је у средини, десно Страхиња Ераковић који је поново био капитен, а лево Радован Панков. Можда је тако изненадио колегу Валдаса Дамбраускаса. Било како било, важно је да је шампион Србије победио.

Јунак тријумфа био је Гелор Канга који је фантастичним ударцем у 64. минуту савладао Кахлину. Габонцу очигледно прија Разград, пошто је и 2016. године на истом стадиону у квалификацијама за Лигу шампиона постигао гол.

Покушао је Лудогорец да избегне пораз. Имао је Текпетеј добру прилику, али је његов ударац зауставила пречка.

Звезди је постао додатно био олакшан у 77. минуту када је Сисињо због фаула над Павковом зарадио други жути картон и раније је морао у свлачионицу.

До краја утакмице се резултат није промено, па су црвено-бели после два кола на челу табеле са максималних шест бодова. Брага је друга пошто је савладала Мидтјиланд са 3:1 и има три бода. Мидтјиланд и Лудогорец имају по један бод.

Стадион: "Хувефарма арена". Судија: Џереми Брисар (Француска). Стрелац: Канга у 64. минуту за Звезду.

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Калина – Пинас (од 71. Икоко), Са (од 71. Десподов), Пластун, Гонкалвеш – Бађи (од 88. Ману), Сантана (од 78. Чибота) - Текпетеј, Јанков, Десподов – Сотириу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Поповић - Гобељић, Панков, Ераковић, Родић - Саного, Канга (од 70. Станић/од 86. Крстичић) - Срнић, Бен (од 86. Живковић), Иванић - Диони (од 57. Павков).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Лудогорец - Црвена звезда 0:1

90+5. МИНУТ - Крај утакмице!

80. МИНУТ - Велику грешку Ераковића на срећу Звезде није крио Чибота. Лошу повратну лопту вратио је млади играч, Поповић је кренуо на њу, но нападач домаћих је био бржи, пребацио голмана гостију. Ипак, није био прецизан пошто је лопта отишла поред гола.

77. МИНУТ - Крај утакмице за Сисиња. Због фаула над Павковом зарадио је други жути картон, па раније мора у свлачионицу.

76. МИНУТ - Бен је пропустио велику прилику да можда и затвори утакмицу. Павков је одлично спустио лопту ривалу. Изашао је један на један са голманом домаћих, но Хрват на голу Лудогореца је одлично реаговао.

68. МИНУТ - Какав ударац Текпетеја! Сјајно је тукао левом ногом, на срећу Звезде погодио је пречку.

64. МИНУТ - Голчина Гелора Канге! Један играч Лудогореца је одбио лопту након центаршута Родића. На њу је натрчао Габонац и фантастичним ударцем спољним делом стопала матирао Кахлину!

56. МИНУТ - Ушли су црвено-бели добро у друго полувреме. Тај период би изабраници Дејана Станковића могли да икористе.

51. МИНУТ - Могло је да буде много опасно! Иванић је остао сам на левој страни, ушао у казнени простор Лудогореца, али се спетљао. Делује да је морао много боље да реагује.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме у Разграду!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Лудогорец - Црвена звезда 0:0

45+2. МИНУТ - Завршено је прво полувреме у Разграду!

37. МИНУТ - Диони је покушао са неких 20 метара након одузете лопте. Кахлина је добро реаговао и до прмене резултата није дошло.

27. МИНУТ - Најбоља прилика на утакмици. Родић је сјајно упослио Бена, овај се нашао у доброј прилици. Ипак, отишао је сувише лево и погодио је спољни део мреже.

18. МИНУТ - Опет је пробао Текпетеј, сада је туако из слободног ударца са 17 метара, али је од свега погодио само живи зид.

11. МИНУТ - Опасан напад домаћих. Текпетеј је показао колико је брз, центрирао је, но на срећу гостију није морао да интервенише Поповић.

6. МИНУТ - Било је опасно! Иванић је додао до Родића, овај оштро центрирао, али је одбрана Лудогореца добро реаговала и отклонила опасност.

2. МИНУТ - Добра шанса за домаће. Текпетеј је прошао по десној страни, Поповић је истрчао и добро интервенсиао. Деловало је у први мах да је беспотребно напустио гол линију.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Разграду!

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда