ЛИГА ШАМПИОНА: Зенит разбио Бирманчевићев Малме, "богиња провинције" обрадовала Бергамо

29. 09. 2021. у 21:12

ФУДБАЛЕРИ Зенита прегазили су Малме са 4:0 у другом колу Лиге шампиона и тако стигли до првог тријумфа у елитном такмичењу ове сезоне.

ЛИГА ШАМПИОНА: Зенит разбио Бирманчевићев Малме, богиња провинције обрадовала Бергамо

Меч је идеално почео по домеће који су у деветом минуту повели преко Клаудиња. Ипак, до одласка на одмор није било промене резултата.

Изабраници Сергеја Семака нису много мењали приступ у игри у наставку сусрета. Већ у 49. минуту на семафроу је било 2:0, а стрелац је био Далер Кузјајев.

Наставио је тим из Санкт Петербурга да напада. Посао му је додатно био олакшан у 53. минуту када је Ален Ахмедхоџић зарадио црвени картон.

До краја утакмице Зенит је постигао још два гола која су била дело Алекс Сутормин и Вендел.

У другој утакмици одиграној у овом термину Аталанта је у Бергаму победила Јанг Бојса са 1:0.

Одлучујући тренутак на мечу догодио се у 68. минуту када је мрежу шампиона Швајцарске затресао Матео Песина.

ЈУНАК Матео Песина донео победу Аталанти/FOTO: AP/Tanjug

"Богиња провинције" је могла и убедљивије да слави, али доста прилика није искоришћено. Ипак, оно што је најбитније за тим Ђанпјера Гасперинија је да дошао до тријумфа.

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00