ПАЛО ПОМИРЕЊЕ: УЕФА неће тужити Реал, Барсу и Јувентус
ЕВРОПСКА фудбалска унија (УЕФА) суспендовала је дисциплински поступак против три клуба која и даље желе да играју у европској Суперлиги.
Фото: EPA-EFE/LAURENT GILLIERON
УЕФА се придржава пресуде суда у Мадриду, који је утврдио да она нема овлашћења да предузме мере против Реал Мадрида, Барселоне и Јувентуса, пренео је данас Скај.
Три клуба су на суду тврдила да је покушај УЕФА да их казни због оснивања нове лиге у супротности са европским законом о такмичењу.
Мадридски суд пресудио је да је УЕФА дисциплинским поступцима против три побуњена клуба кршила законе о слободној трговини у Европској унији и прошле недеље је наложио европској кући фудбала да обустави дисциплински поступак против Реала, Барселоне и Јувентуса.
УЕФА је обавестила преосталих девет клубова, који су учествовали у оснивању Суперлиге, да засада не морају да плате новчану казну од које би новац отишао на базични фудбал и локалне пројекте.
Укупно 12 клубова у априлу је саопштило да је основало Суперлигу, независно од УЕФА. После великог притиска навијача, медија, фудбалских организација, од идеје су прво одустали енглески клубови - Арсенал, Челси, Ливерпул, Манчестер сити, Манчестер јунајтед и Тотенхем, а затим и Атлетико Мадрид, Милан и Интер.
УЕФА и даље има могућност да покрене дисциплински поступак против три клуба када се заврши правни поступак и да затражи од преосталих девет клубова да плате договорених 22 милиона фунти.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЂУРИЦА АНАЛИЗИРА СВЕТКСКО ПРВЕНСТВО: "Сви иду даље!" (ВИДЕО)
"КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.
19. 06. 2026. у 12:30
ТОТАЛНИ РАСПАД БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ! Швајцарци у другом колу Мундијала у последњих 15 минута "разбили" селекцију Сергеја Барбареза!
Репрезентација Швајцарске победила је Босну и Херцеговину са 4:1 у другом колу Б групе Светског првенства.
18. 06. 2026. у 21:00 >> 21:00
ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ
У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.
19. 06. 2026. у 07:02
Коментари (0)