ЛИГА ШАМПИОНА: Бајерн савладао Барселону на "Камп Ноу"

14. 09. 2021. у 22:57

ФУДБАЛЕРИ Бајерна из Минхена рутински су славили на гостовању Барселони 3:0 у дербију вечери 1. кола Лиге шампиона, а тријумф су стекли захваљујући головима Томаса Милера и двоструког стрелца Роберта Левандовског.

ЛИГА ШАМПИОНА: Бајерн савладао Барселону на Камп Ноу

Фудбалску успаванку у Минхену прекинуо је Томас Милер у 33. минуту, а лопта је на путу ка мрежу погод

Фудбалери Бајерна из Минхена рутински су славили на гостовању Барселони 3:0 у дербију вечери 1. кола Лиге шампиона, а тријумф су стекли захваљујући головима Томаса Милера и двоструког стрелца Роберта Левандовског.

ила у леђа Ерика Гарсију.

Баварци су тако материјализовали доста бољу игру у претходних пола сата, а нарочито су по гол Барселоне били опасни Лерој Сане и Мусијала, док је домаћи тим тек спорадично покушавао на гостујућој половини терена.

Интересантно је да је Милеру ово био седми гол против каталонског клуба на одиграних шест мечева, што ниједан фудбалер до сада није успео.

Са овим резултатом се отишло на полувреме, а заостатак у уводном делу игре, Барса је покушала већ у првим минутима наставка. Солидан покушај имао је Серхио Бускетс, али је Милер изблокирао шут.

Сане је наставио да мучи Барселону и у наставку, а прву шансу имао је у 52. минуту када му је Тер-Штеген крајњим напором зауставио ударац.

Сурову доминацију Бајерн је потврдио у 56. минуту голом Роберта Левандовског након сјајне рекације после одбитка лопте о стативу након ударца Мусијале.

Вођство Бајерна од 2:0 већ у уводној трећини првог полувремена изазвало је летаргију код Барселониних играча, који нису запињали да унесу неизвесност у меч.

До краја меча Бајерн је постигао још један гол, а лопту у мрежу закуцао је Левандовски у 85. и тако ставио тачку на меч.

Бајерн је тако после 1. кола лидер на табели групе Е у Лиги шампиона са истим бројем бодова као кијевски Динамо који је у финишу меча тријумфом над Бенфиком оставио Барселону на зачељу табеле.

Када је реч о групи Ф, након ремија Севиље и Салцбурга у Шпанији 1:1, исти исход виђен је и у мечу Лила и Волфсбурга, па све четири екипе наредно коло дочекују са по једним бодом.

Фудбалери Јувентуса сигурно су отпочели кампању у Лиги шампиона пошто су савладали Малме на гостовању са 0:3 (0:3).

Севиља - Салцбург 1:1 (1:1)

Јанг Бојс - Манчестер јунајтед 2:1 (0:1)

(спортске.нет)

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОКАЗУЈУ ЗАШТО СУ ШАМПИОНИ: Кошаркаши Минесоте нису навикли да играју под оваквим притиском

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Минесоте ће угостити Денвер у круцијалној четвртој утакмици полуфинала Западне конференције (2:00).

12. 05. 2024. у 12:45