СРБИЈА РЕМИЗИРАЛА У ДАБЛИНУ: "Орлови" пропустили велики број прилика и аутоголом поклонили бод Ирској (ВИДЕО)

07. 09. 2021. у 20:23 >> 22:36

ФУДБАЛЕРИ Србије одиграли су нерешено - 1:1 против Ирске у Даблину у квалификацијама за Светско првенство.

СРБИЈА РЕМИЗИРАЛА У ДАБЛИНУ: Орлови пропустили велики број прилика и аутоголом поклонили бод Ирској (ВИДЕО)

Велика жал остаје што "орлови" нису освојили цео плен, посебно што су били много бољи ривал и пропустили су велики број прилика.

Био је ово важан меч за селекцију коју са клупе предводи Драган Стојковић у трци са Португалом за прво место у групи које директно води на Мундијал у Катар.

Сада су Кристијано Роналдо и другови на два бода више од наше репрезентација, што значи да ће у случају да и једни и други победе све до краја утакмица у Португалу одлучивати о томе ко иде даље. Јасно је да би Србији тада требала победа.

Што се овог меча тиче Србија је доминирала, од старта је напала Ирску и то је дало резултат. Играо се 20 минут када је Сергеј Милинковић-Савић главом затресао мрежу домаћина.

"Орлови" су могли да постигну још који гол до одласка на одмор, али је на голу Ирске блистао 19-годишњи Гавин Базуну голман Манчестер ситија на позајмици у Портсмуту.

Иста слика виђена је и у наставку утакмице. Прилике за Србију су пропуштали Митровић, Радоњић, Костић. А онда је за све навијаче наше селекције уследио хладан туш.

Играо се 87. минут када се лопта после центаршута Робинсона нашла испред Рајковића, Милинковић-Савић је желео да је испуца и тада је погодио Николу Миленковића од кога се лопта одбила у гол.

Ирска је у самом финишу сусрета могла чак да дође и до победе, али је ударац Шејна Дафија одличном интервенцијом зауставио Рајковић.

Србија као што смо рекли друга на табели са 11 бодова, док је Ирска четврта са само два бода. "Орлови" наредни меч играју против Луксембурга у гостима 9. октобра.

Ирска - Србија 1:1 (0:1)

Стадион: "Авива" (Даблин). Судија: Хосе Марија Санчез Мартинез (Шпанија). Стрелци: Миленковић аутогол у 87. минуту за Ирску - Милинковић-Савић у 20. за Србију.

Ирска (3-5-1-1): Базуну - Омобамиделе, Дафи, Еган - Доерти, Мекгрет (од 66. Хоган), Кулен (од 66. Молумби), Хендрик (од 78. Хурихејн), Меклин - Брауни (од 57. Робинсон) - Ајда (од 78. Колинс).

Србија (3-5-2): Рајковић - Миленковић, Вељковић, Павловић - Ђуричић (од 70. Радоњић), Тадић (од 83. Максимовић), Гудељ, Милинковић-Савић, Костић (од 87. Лазовић) - А. Митровић, Влаховић (од 70. Јовић).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Ирска - Србија 1:1

90+4: МИНУТ - Крај утакмице!

90+3. МИНУТ - Сјајна одбрана Рајковића који је одличном интервенцијом спречио домаће да преокрену резултат.

87. МИНУТ - Шок у Даблину! Ирска изједначила. Аутогол је постигао Никола Миленковић! Сергеј Милинковић Савић је са пет метара желео да избије лопту, погодио је саиграча и лопта је завршила иза леђа Рајковића!

84. МИНУТ - Истрчала је Србија одличну контру, Радоњић је оставио за Костић, а овај из изледне позиције није био прецизан, па је још једна прилика отишла у неповрат.

73. МИНУТ - Добро је Митровић оставио лопту резервисти Немањи Радоњићу који је снажно шутирао, ипак опет је одлични голман Ирске репрезентације сјајно интервенисао.

60. МИНУТ - Још једном Митровић и опет Базуну брани. За сада се неда стрелцу седам голова у овим квалификацијама да постигне гол у Даблину.

57. МИНУТ - Велика прилика за Митровића. Ђуричић је послао лопту по земљи у казнени простор ривала, нападач "орлова" је из прве шутирао, али је Базуну још једном сјајно реаговао.

55. МИНУТ - Опао је темпо игре у односу на први део сусрета. Србија чува лопту и не дозвољава Ирској да стави на тест Рајковића.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ирска - Србија 0:1

45+1. МИНУТ - Крај првог полувремена!

40. МИНУТ - Нији било много узбуђења у протеклих неколико минута, али је онда Митровић распалио по лопти са ивице шеснаестерца, али се истакао Базуну и одбио лопту у корнер.

26. МИНУТ - Хендрик је шутирао из слободног ударца, из добре позиције, но није било проблема за Рајковића!

20. МИНУТ - Србија води у Даблину! Сјајно је фудбалер Лација главом затресао мрежу ривала. Извео је корнер Душан Тадић, а овај одличним ударцем са прве стативе довео "орлове" до предности.

16. МИНУТ - Два пута у размаку од два минута је покушао Немања Гудељ ударцем из даљине. Ипак, исход је оба пута био исти - лопта је завршила у наручју голмана домаћина.

11. МИНУТ - Ирска је имала опасан напад. Ајда је шутирао главом, али је био непрецизан - и да је затресао мрежу Предрага Рајковића гол би био поништен јер се нападач домаће селекције нашао у офсајду.

5. МИНУТ - Велику прилику имала је Србија. Погешио је Шејн Дафи, до лопте је стигао Влаховић, али је његов ударац искоса са леве стране зауставио Базуну.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Даблину!

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 10:46

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49