КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Енглеска убедљива, Северна Македонија испустила победу у финишу меча

05. 09. 2021. у 20:35

ФУДБАЛЕРИ Енглеске убедљиво су савладали Андору са 4:0 на свом терену у петом колу групе И квалификација за Светско првенство које се 2022. године одржава у Катару.

Победник се ниједног момента није доводио у питање, иако је тим Герета Саутгејта водио само 1:0 после првих 45 минута. Гол је постигао Џеси Лингард у 18. минуту.

У наставку сусрета домаћи су додатно појачали пртисак, што је резултирало са још три поготка иза леђа Ђозепа Гомеша.

Лингард је постигао још један погодак, а преостала два су били дело капитена Харија Кејна и Букаја Саке.

"Горди албион" после ове утакмице има максималан учинак од пет победа и 15 бодова, док је Андора пета са три бода.

Северна Македонија је била надомак победе против Исланда у гостима, али је у финишу утакмице успела да проспе предност.

Дарко Велковски је био тај који је начео мрежу домаћина већ у 11. минуту. Предност је дуплирао Есџан Алиоски у 54. минуту.

Наду домаћину да може да избегне пораз донео је Брињар Бјарнасон голом у 78. минуту. Исланд је до ремија дошао 84. минуту када је Андри Гудјонсен савладао Столета Димитриевског.

Северна Македонија заузима трећу позицију на табели са осам бодова, док је Исланд пети са четири бода.