ПОБЕДА И У ЛИСАБОНУ: Селектор Србије не жали што су се Португалци извукли против Ирске

Н. ИЉУКИЋ

02. 09. 2021. у 18:40

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА Србије је без Душана Тадића и Александра Митровића преслишала Катар у пријатељској утакмици у Дебрецину 4:0 (2:0).

Како лепо и необично звучи претходна реченица. До пре шест месеци би се сваки навијач наше селекције упитао да ли је могуће да најубојитији тандем Србије у овом веку може да буде чак и ван протокола, а да неки нови клинци на гостовању, макар и у пријатељском мечу држе лекцију из фудбала домаћину следећег Мундијала.

СУДИ ТУРЧИН МЕЛЕР

КВАЛИФИКАЦИОНУ утакмицу Србија - Луксембург прекосутра (18.00) на стадиону "Рајко Митић" судиће арбитри из Турске. Главни је Халил Умит Мелер, а помоћници су Мустафа Ејисој, Џевдет Кормурчоглу и Арда Кардешлер. Двојица судија у ВАР соби у Ниону су такође из Турске.

Селектор Драган Стојковић је још у марту, када се латио новог посла, обећао нападачки фудбал. И, навијачи га гледају већ на четвртој утакмици "орлова".

Против Републике Ирске у Београду (3:2), па Португалије у Београду (2:2), Азербејџана у Бакуу (2:1) и Катара у Дебрецину (4:0) смо се нагледали нападачког фудбала и голова. Баш!

- Задовољан сам, пре свега, колективним духом који нас је красио током целог меча у Дебрецину. Било је доста лепих акција, доста трке и паметне игре, што ме радује. Резултат, објективно, није тако битан. Идемо даље - рекао је Стојковић после утакмице у Мађарској.

ЕФИКАСНО Лука Јовић на мечу са Катаром/FOTO: FSS

Занимљиво је да је селектор још пре утакмице у Дебрецину "релаксирао" себе, своје играче и наше навијаче тврдњом да резултатски учинак неће бити много битан.

- Истина је, рекао сам играчима да ово није утакмица са такмичарским значајем, али опет је доста важна. Шанса да се покаже озбиљност, професионализам, да покажемо да смо спремни да се боримо, изгарамо, трчимо из минута у минут. На крају смо сви задовољни и то је најважније - додао је Стојковић.

10. КОЛО (14. новембар): Португалија - Србија, Луксембург – Р. Ирска

Ипак, среда вече је могло да буде комплетирано повољним вестима и утиском из Португалије, где су Ирци до 89. минута водили 1:0 против домаћина, али је Кристијано Роналдо головима у поменутом и 96. минуту спасао ствар.

- Очигледно је да су Португалци имали доста среће, не знам каква је утакмица била. Све у свему, занима ме само Србија, јер ћемо ми и када дође тренутак до реванша са њима, да идемо на победу у Португалији - закључио је Стојковић.

СВИЛАР: ПОНОСАН НА ДЕБИ

МЛАДИ голман Миле Свилар и Вељко Бирманчевић су дебитовали за А тим Србије против Катара. Свилар је посебно емотивно доживео тренутак када је од 46. минута на голу заменио Предрага Рајковића.

- Срећан сам и изузетно поносан на своју породицу и себе. Мистер ми је на крају меча рекао да је све било како треба - пренео је Свилар свој утисак и речи селектора Стојковића.

И тако... Србија без Тадића и Митровића решета без милости. Нема селектора данас на планети који не би пожелео да су замена за ову двојицу Јовић и Влаховић. Нека се спреми Луксембург!

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45