ПАРТИЗАНОВ РИВАЛ У ЛК РАЗБИО ШАМПИОНА: Гент против Клуб Брижа бројао до шест

29. 08. 2021. у 16:40

ГЕНТ ће играти са Партизаном у групној фази Лиге конференција. После меча са Клуб Брижом у 6. колу белгијског првенства на "Геламко арени" и победе од 6:1 јасно је да црно-белима неће бити лако у овом дуелу.

Моћно је на терену деловао Гент и показао да је реч о квалитетној екипи која у послдњих пет мечева у свим такмичењима уписала четири тријумфа и само један пораз.

Већ после 15 минута домаћин је водио са 2:0, погоцима Тисудалија и Де Сара. До краја првог полувремена мрежа Клуб Брижа се затресла још једном, а стрелац је био Фортуна.

Гент је боље почео и други део меча, па је Безус повећао на 4:0. Успели су гости да смање преко Ванакена, али то је било све од њих.

До краја утакмица још две лопта су завршиле иза леђа Симона Мињолеа. Управо је голман шампиона Белгије постигао аутогол, а успео је да га савлада и Депоитр.

Након ове утакмице Гент заузима девето место на табели са седам бодова, док је Клуб Бриж трећи са 11.

Подсетмо, Партизан и клуб из Белгије прву утакмицу у Лиги конференција играју 21. октобра од 21 сат у Београду.