ЧЕЛСИ СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ ОДОЛЕО НА ЕНФИЛДУ: Подела бодова у дербију кола ПЛ, Џејмс асистирао за водећи гол па скривио пенал за изједначење

28. 08. 2021. у 21:08

ДЕРБИ трећег кола Премијер лиге између две досада непоражене екипе завршен је поделом бодова, што је вероватно и најправеднији резултат: Ливерпул - Челси 1:1.

Љубитељи фудбала могу бити задовољни приказаном игром и једних и других. Висок темпо игре током целе утакмице донео је много узбуђења на обе стране. Челзи је први дошао у вођство. Након добро изведеног корнера Риса Џејмса, Хаверц је одлично реаговао и сместио главом лопту у мрежу Алисона.

Највише узбуђења било је пред крај првог полувремена, Ливерпул је притискао, направила се велика гужва у казненом простору. Један Ливерпулов играч је шутирао из непосредне близине, али је са гол линије лопту руком изблокирао Џејмс. После гледања ВАР-а Ентони Тејлор показао је на белу тачку и директан црвени картон. Салах је преузео одговорност и затресао мрежу.

Претходно је компликовала одбрана плаваца па је чак Жоржињо успео да главом скине лопту са руку голмана Мендија. Да је чувар мреже Челсија ухватио ту лопту, не би после дошло до пенал-ситуације.

У другом полувремену није било промене резултата иако је Ливерпул имао играча више и неколико сјајних прилика. Наредну утакмицу тим са „Енфилда“ играће у Западном Јоркширу где ће снаге одмерити са Лидсом. Челзи ће на „Стамфорд Бриџу“ дочекати екипу Астон Виле.