АГОНИЈА АРСЕНАЛА СЕ НАСТАВЉА: Тобџије испраћене петардом са Етихада

28. 08. 2021. у 15:56

ФУДБАЛЕРИ некадашњег енглеског великана Арсенала заковани су за дно табеле Премијер лиге после три кола у коијма су забележили сва тгри пораза и срамну гол-разлику од 0:9!

Мало ко је очекивао да ће екипа из Лондона освојити макар бод на гостовању код шампиона Енглеске у вицешампиона Европе, али 0:5 је већ дебакл и за екипе слабијег реномеа.

Арсеналу се од 1954. године није десило да изгуби прве три утакмице у енглеској елити. На крај уте сезоне тобџије су биле девете, што ће ове године бити тешко достигнуће ако наставе с оваквом игром.

Грађани су до вођства стигли већ у 7. минуту. Жезус се изборио на лопту на десној страни и сачувао је, разменио дупли пас са Силвом и центрирао, а Илкај Гундоан је главом савладао Лена.

Није се дуго чекало на то да домаћи дуплирају предност, само до 12. минута. Соареш је неспретно реаговао, а лопта је прошла поред још двојице играча гостију право на зицер Ферану Торесу, који даје свој први гол у сезони.

Ако је и било дилеме у вези са победником, до краја полувремена није их било. После оштрог старта двема ногама на Канселу, Гранит Џака добија директан црвени картон у 36. минуту, да би у 44. Габријел Жезус дао гол са четири метра после продора и додавање Грилиша са леве стране.

До петарде клуб са Етихада је стигао у 84. минуту. Марез је центрирао са десне стране, Лено је излетео, али није имао шансе, пошто је Торес главом добро шутирао и постигао гол.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45