ПАРТИЗАН ПОРАЖЕН ОД САНТА КЛАРЕ: Црно-беле чека тежак посао у реваншу!

А. Илић

19. 08. 2021. у 22:00 >> 00:23

ФУДБАЛЕРИ Партизана поражени су од Санта Кларе у Португалу резултатом 2:1. у првом мечу плеј-офа Лиге конференција.

У првом полувремену домаћи састав био је бољи ривал. Поред гола погодили су фудбалери Санта Кларе и пречку, док је у другом полувремену виђена знатно узбудљивија утакмица. Имали су црно-бели у 68. минуту прилику да изједначе, а одлично је домаћи голман реаговао.

Није могло лошије да почне по српског представника. Већ након четири минута игре Санта Клара долази до вођства. Жан Патрик је одлично проиграо Карлоса, а он без много проблема доноси вођство Португалцима.

Могло је 20 минута касније да буде још горе по наш тим, након специјала из аута Кенеди Боатенг погодио је пречку, а одбитак је кренуо ка Поповићевом голу, Игор Вујачић "скида" лопту са гол линије.

Доста садржајније било је друго полувреме. Поново је након четири минута игре домаћи састав повео. Хидемаса је био стрелац, а већ у 54. минуту Партизан успева да затресе мрежу ривала. Бибрас Натхо добро је извео прекид, Шћекић је спустио лопту до Вујачића који главом матира чувара мреже Санта Кларе.

Добру прилику имао је домаћи тим у 60. минуту, добро је шутирао Рафаел Рамос, а још лепше реаговао Александар Поповић. Потом у 68. минуту имао је Партизан прилику да изједначи.

Сума је прошао крај двојице, шутирао, Фернандеш брани, одбитак иде до Марковића, опробао је ударац и он, а на гол линији мало је закаснио Лутовац, одбранили су се Португалци.

САНТА КЛАРА - ПАРТИЗАН 2:1 (1:0)

(Карлос 4', Морита 49 - Вујачић 54')

Стадион: Сао Мигел

Судија: Сердар Гозубујук (Холандија)

САНТА КЛАРА (4-2-1-3): Фернандеш – Рафаел Рамос, Боатенг, Виљануева, Мансур – Морита (Алфонсо 75'), Карлос (Алано од 87')  – Линколн – Карлос, Кошта (Рикардињо од 67'), Патрик. Тренер: Данијел Рамос.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Миљковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Шћекић (Смиљанић од 77'), Јојић – Марковић (Терзић од 85'), Натхо (Лутовац од 54'), Холендер (Сума од 54') – Рикардо. Тренер: Александар Станојевић.

КРАЈ МЕЧА

90+4. МИНУТ - Рамос је извео прекид искоса, ухватио је Поповић ту лопту.

90. МИНУТ - Четири минута надокнаде у вечерашњем мечу.

82. МИНУТ - Нимало наивна ситуација у 82. минуту. Шутирао је снажно Кошта, срећом поред гола.

68. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ПАРТИЗАН! Сума се између двојице изборио за шут, онда је пробао и Марковић, Вилануева отклања лопту са линије, а мало је недостајало да и Лутовац стигне до лопте у петерцу домаћег тима.

65. МИНУТ - Напад домаћих по левој страни, Не стиже лопта до Карлоса у Петерцу, отклања Саничанин опасност.

60. МИНУТ -  ШАНСА САНТА КЛАРА! Рафаел Рамос је у 60. минуту фантастично извео прекид, а још лепше је Александар Поповић реаговао. Уследила су два покушаја Морите, а Партизан се на крају успешно брани

54. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН - Сјајно је извео Бибрас Натхо прекид. Послао је до Александра Шћекића, а он спушта лопту за Вујачића који главом матира Фернандеша.

49. МИНУТ - ГОЛ САНТА КЛАРА! Поново је Партизан четири минута након почетка игре примио гол. Овога пута стрелац је био јапански интернационалац Хидемаса Морита.

46. МИНУТ - Одмах на старту претио је Партизан. Његов ударац је ипак без проблема укротио Фернандеш.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. МИНУТ - Одбранио се Партизан од контре, Холендер вуче лопту на другу страну, а дмаћи се још једном одлично бране и спречавају Партизан да угрози гол.

42. МИНУТ - Пропустио је Миљковић прилику да упосли Холендера, упутио је нешто "мекши" центаршут, те је одбрана добро реаговала.

40. МИНУТ - Јојић је извео корнер, а Рикардо главом пребацује цели гол.

38. МИНУТ - Након корнера лопта долази до Саничанина на ивици шеснаестерца, а његов ударац одлази високо преко гола.

37. МИНУТ - Ослободили су се црно-бели притиска. Напади "парног ваљка" иду превасходно по десној страни, за сада се домаћи тим добро брани.

32. МИНУТ - Марковић је хитро прошао по десној страни, послао лопту до Рикарда Гомеша, ипак, испред нападача црно-белих успео је да покупи лопту Фернандеш.

28. МИНУТ - Руи Кошта је опробао ударац, сигуран је био Поповић.

24. МИНУТ - ПРЕЧКА САНТА КЛАРЕ! Специјал из аута одиграли су португалски фудбалери. Кенеди Боатенг је главом упутио ка голу Поповића, лопта га је преварила, погодила пречку, а потом је "скида" са линије Игор Вујачић.

18. МИНУТ - Поповић је неопрезно испуцао лопту, погодио је Карлоса, срећом лопта након одбитка одлази крај гола голмана црно-белих.

16. МИНУТ - Партизан још увек без шансе из игре, имали су црно-бели само једну упућену лопту ка голу Фернандеша и то из прекида када је Јојић погодио зид.

10. МИНУТ - Наставља се иницијатива Санта Кларе и након постигнутог гола. Игра се чешће на половини Партизана.

6. МИНУТ - Оборен је Рикардо Гомеш, Јојић је извео прекид са 18 метара, погодио је "живи зид".

4. МИНУТ - ГОЛ САНТА КЛАРА! Није могло горе по Партизан. Црно-бели губе након четири минута игре. Жан Патрик одлично је проиграо Карлоса, а он без много потешкоћа доноси вођство домаћем тиму!

2. МИНУТ - Руи Кошта упутио је први ударац на мечу. Није било опасности по гол Александра Поповића.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Сао Мигел".