РИКАРДО ДАЈЕ ГОЛ ПОРТУГАЛЦИМА У 59. МИНУТУ: Партизанов нападач призива историју! Невероватан податак пред меч са Санта Кларом

17. 08. 2021. у 11:12

Фудбалер Партизана Рикардо Гомеш оценио је данас да утакмица против португалске Санта Кларе неће бити лака, као и да екипу на терену ништа не сме изненадити.

"Неће бити лака утакмица. Имају добар тим, добру организацију, имали су одличну претходну сезону. Морамо бити припремљени за све, као што смо били и у претходним утакмицама. Не смемо дозволити да нас нешто изненади", рекао је Гомеш, пренео је клупски сајт.

Фудбалери Партизана гостују у четвртак екипи Санта Кларе, у првом мечу плеј-офа за пласман у Лигу конференција.

Нападач црно-белих додао је да је Санта Клара у доброј форми, као и да су мотивисани самим доласком у плеј-оф.

"Сматрам да ће ова утакмица бити једнако тешка као и претходна", истакао је Гомеш.

Гомеш, који је од 2009. до 2018. године играо у Португалу, рекао је да је Санта Клара дуго играла у тамошњој другој лиги, али и да су по уласку у прву лигу одмах покушали да дођу до позиције, која води у европска такмичења.

"Прве године нису успели, али прошле године су успели и пласирали су се изнад тимова као што је Виторија Гимараеш, који је добар тим", додао је он.

Фудбалер Партизана оценио је да временске прилике могу бити нестабилне, али и додао да о томе не би требало "превише бринути".

Рикарда не памте по лепом на Азорским остврима, јер је играјући у Другој лиги Португалије за Виторију Гимареш Б и Насионал, два пута матирао тамошњег голмана!

Неће никада Санта Клара заборавити 2018. годину када је желела једну од прве две позиције и пласман у Примеру! Имала је све у својим рукама против Насионала и 2:0 у џепу!

А онда је репрезентативац Зеленортских Острва узео ствар у своје руке! Био је стрелац у 59. минуту и асистент за наредна два гола - коначан резултат био је 3:3!

Интересантно је да је четири године раније Гомеш такође у 59. минуту у дресу Виторије Гимараеш Б затресао мрежу наредног Партизановох противника! Виторија је тада славила са 3:1 ! Нека се историја понови.

Први меч плеј-оф рунде квалификација за Лигу конференција између Санта Кларе и Партизана игра се у четвртак од 22.30.

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 09:22

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49