СТАРА ДУЊА СА БРОНЗАНИМ СЈАЈЕМ: Датунашвили дочекан како доликује у Зрењанину

ГРУЗИЈАЦ Зураби Датунашвили, рвач Пролетера из Зрењанина и српског националног тима, освајач бронзане медаље на Олимпијским играма у Токију, харизмом истинског спортског аса, ових дана, носи бреме славе и огромне популарности.

СТАРА ДУЊА СА БРОНЗАНИМ СЈАЈЕМ: Датунашвили дочекан како доликује у Зрењанину

ФОТО: Б. Грујић

Момак који је са балкона у Београду, поносно узвикнуо Живела Србија, дочекан је спонтано, са пуно емоција, одакле је и кренуо, код својих, у Зрењанину,  Пролетеру.

Да то не буде у радном амбијенту, јер струњача је ових славских дана, потпуно у другом плану, побринули су се председник Рвачког савеза Србије, такође Зрењанинац и некада успешан рвач, Жељко Трајковић, председник зрењанинског Пролетера Марко Станојчић, али и остали рвачи из клуба и дочек бронзаном хероју, организовали у аутентичном банатском салашу Код старе дуње, надомак Зрењанина.

- Шта друго да кажем него да сам фасциниран, ово је нешто незаборавно, толико емоција и драгих лица - одушевљено је рекао Зураби Датунашвили и обећао злато у Паризу, 2024. године.

Да ужива пуним плућима у данима славља, пожелео му је  селектор репрезентације Србије, Бугарин Стојан Добрев, уз опаску да након посете брату у Паризу, следи повратак и припреме у Зрењанину, за светско првенство у Ослу, од 2. до 10. октобра.

- Зура је истински херој, сјајан је момак, обожава децу, поделио је стотине аутограма и заслужио да ужива ових дана, јер је за рвање и српски спорт, учинио велику ствар. Идемо корак по корак, убеђен сам да ћемо још бољи резултат остварити на Првенству света - нагласио је Жељко Трајковић.

ФОТО: Б. Грујић

Председник Пролетера, најмлађи у историји шампионског клуба, честитао је Зурабију Датунашвилију бронзану медаљу и симболично му уручио уметничку слику са мотивима Зрењанина.

ФОТО: Б. Грујић

Своје импресије огромним успехом Грузијца под застовом Србије, изразили су и градоначелник Зрењанина, Симо Салапура и златни рвач из Рија, Давор Штефанек, као и остали српски репрезентативци, браћа Виктор и Мате Немеш, Кристијан Фрис...

Уз укусне кулинарске специјалитете, карактеристичне за Банат и неизбежне тамбураше који су не штедећи жице, грмели Четир коња дебела, славље је потрајало до дубоко у ноћ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЂУРИЦА АНАЛИЗИРА СВЕТКСКО ПРВЕНСТВО: Сви иду даље! (ВИДЕО)

ЂУРИЦА АНАЛИЗИРА СВЕТКСКО ПРВЕНСТВО: "Сви иду даље!" (ВИДЕО)

"КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

19. 06. 2026. у 12:30

ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ

ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ

У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.

19. 06. 2026. у 07:02

Коментари (0)

ТЕШКА СКАНДИНАВКА ЗА ЛАЛЕ: Холандија под озбиљним притиском против разигране Шведске