КРАХ ЧУКАРИЧКОГ У СТОКХОЛМУ: Хамарби демолирао "брђане" за пласман у плеј-оф ЛК

А. Илић

12. 08. 2021. у 20:40 >> 20:40

ЧУКАРИЧКИ је елиминисан у трећем колу квалификација за Лигу конференција.

КРАХ ЧУКАРИЧКОГ У СТОКХОЛМУ: Хамарби демолирао брђане за пласман у плеј-оф ЛК

Имали су предног 3:1 из првог меча Београђани, а то им није довољно било да славе вечерас.

Поражени су црно-бели убедљивим резултатом 5:1, а више од пораза брине бледа игра коју су пружили у реваншу одиграном у Стокхолму.

Притискали су од првог судијског звиждука играчи Хамарбија. До вођства су дошли већ у 12. минуту када је мрежу затресао Џеасе. Петнаест минута касније Селмани је увећао предност на 2:0, а чинило се да Чука само чека крај полувремена.

Ипак, пред крај полувремена још један шок. Паулсен је анулирао предност Чукаричког.

Ипак, наду Чукаричком у 66. минуту дао је Ибрахима Ндиаје, а само два минута касније све је било готово. Сведберг је у 66. минуту повисио на 4:1, а потом у 72. минуту питање проласка даље решио је Селмани другим голом.

Хамарби - Чукарички 5:1 (3:0)/6:4/

(Џеазе 12', Селмани 27', 72' Паулсен 44', Сведберг 66'- Ндиаје 64')

Хамарби (3-4-3): Остед - Фенгер, Паулсен, Фјолусон - Родић (Сандберг од 85'), Андерсен, Бојанић, Џеазе - Амо, Селмани, Лудвигсон.

Чукарички (4-2-3-1): Петровић - Танасијевић, Дрезгић, Шапић, Рогановић - Доцић, Ковач - Јанковић, Кајевић (Чоловић од 53'), Ндијае - Јовановић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. МИНУТ - Меч је продужен четири минута.

81. МИНУТ - Нема више Чукарички шта да изгуби. Ђорђевић је кренуо офанзивно, а ипак, недостаје Чуки завршница.

80. МИНУТ - Чоловић је шутирао одбранили су се играчи Хамарбија. Неко од дефанзиваца је скинуо лопту са гол линије.

78. МИНУТ - Сведберг одлично проналази Амоа, а он туче главом покрај гола. Срећом по Чукарички њему није данас био дан, иначе упитно је који би резултат био.

72. МИНУТ - ГОЛ ХАМАРБИ - Одлична акција Чуке Џеазе одлично проиграва Селманија који у паду тресе мрежу.

66. МИНУТ - ГОЛ ХАМАРБИ - Свендберг погађа за 4:1, без блока, без ичега од стране играча Чукаричког.

64. МИНУТ - ГОЛ ЧУКАРИЧКИ! Фантастична акција донела је гол наде Чукаричком. Доцић је центрирао, пролази лопта кроз шеснаестерац, долази до Ибрахима Ендиајеа, а он успева да затресе мрежу.

63. МИНУТ - Нова шанса за Хамарби, Амо се нашао у изгледној прилици, по четврти пу промашује гол!

56. МИНУТ - Након прекида стиже оштра лопта у шеснаестерац Чукаричког, срећа по госте, пречка.

54. МИНУТ - Комбиновали су Јанковић и Ендиаје, претерали су у томе, на крају ништа од опасности по гол ривала.

52. МИНУТ - Ослобађа се чукарички притиска на почетку другог полувремена.

48. МИНУТ - Јовановић је покушао по левој страни да припрети, само корнер за Чукарички.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45+4. МИНУТ - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. МИНУТ - ШАНСА ХАМАРБИ - Џеазе је био близу лопте у петерцу, мало је фалило да пошаље ту лопту у гол Чуке.

44. МИНУТ - ГОЛ ХАМАРБИ - Паулсен сам на петерцу, нико није ни покушао да га омета, домаћи тим има резултат који га води даље.

38. МИНУТ - ШАНСА ЧУКАРИЧКИ - Јанковић је опробао ударац, шутирао је крај стативе Остеда.

36. МИНУТ - Ређају се прилике као на траци. Шутирао је сада Бојанић, био је замало непрецизан.

28. МИНУТ -  ШАНСА ХАМАРБИ - Ђорђе Петровић сада излази као победник против Селманија.

27. МИНУТ - ГОЛ ХАМАРБИ! Одмах са друге стране користе прилику домаћи. Селмани је завршио лепу акцију Хамарбија. Предност српског представника је анулирана.

24. МИНУТ - ШАНСА ЧУКАРИЧКИ -  Рогановић шаље одличну лопту у петерац, усамљен је био Ндиаје, међутим, шутира преко гола.

23. МИНУТ -  Шапић се након корнера нашао у прилици. Доцић је оштро убацио лопту, а Стефан Шапић јако је ударио у стативу. Одбранили су се Швеђани.

20. МИНУТ - ПРИЛИКА ХАМАРБИ - Амо поново "туче" по лопти, а крајњим напором његов ударац са ивице шеснаестерца зауставио је Петровић.

17. МИНУТ - Прва прилика за Чукарички. Покушао је Ђорђе Јовнаовић, али је његов ударац био јако непрецизан, одлази лопта високо преко пречке Остеда.

12. МИНУТ - ГОЛ ХАМАРБИ - Чукарички се у потпуности повукао, морају да се пробуде играчи српског представника. Амо је одузео лопту пред шеснаестерцем Чукаричког, убацио у срце казненог простора где је потпуно сам био Џеазе. Имао је лак посао да пошаље лопту у небрањени део мреже Петровића.

10. МИНУТ - Чукарички је сатеран у свој шеснаестерац, поново је претио Амо, далеко преко гола одлази лопта.

6. МИНУТ - Даријан Бојанић је шутирао са врха петерца, срећа по "брђане" пребацио је гол.

5. МИНУТ - Висок темпо игре на старту меча. Амо је покушао по десној страни по други пут од почетка меча лопта пролази кроз петерац Чукаричког, никога унутра није било да казни инертну одбрану гостију.

3. МИНУТ - Чукарички се отресао почетног притиска, Алекса Јанковић прети по левој страни, добра реакција одбране у срцу шеснаестерца.

2. МИНУТ - У уводу меча притиска Хамарби, потпуну иницијативу има домаћи састав.

1. МИНУТ - Почела је утакмица.