ТОМАС ТУХЕЛ: Хаким Зијеш озбиљно повређен

12. 08. 2021. у 18:13

МЕНАЏЕР Челсија Томас Тухел рекао је да је Хаким Зијеш доживео озбиљну повреду против Виљареала током финала Суперкупа Европе у Белфасту, али још увек нема информација колико би могао да одсуствује са терена.

Foto AP

Челси је у среду освојио Суперкуп Европе пошто је као првак Европе победио освајача Лиге Европе после бољег извођења једанаестераца. После 120 минута резултат је био нерешен 1:1.

Зијеш је постигао водећи гол у Белфасту, али је при крају првог полувремена морао да буде замењен због повреде рамена, коју је задобио после безазленог дуела са бившим фудбалером Тотенхема, Аргентинцем Хуаном Фојтом.

- Ако замените играча током првог полувремена, то значи да је реч о озбиљној повреди. То нас је пореметило у наставку, јер је Зијеш одлично играо и био један од наших најистакнутијих играча, рекао је Томас Тухел после меча.

Зијеш је у том тренутку био у видно лошем стању, стављен му је инхалатор како би лакше поднео бол, али се касније на додели трофеја придружио саиграчима са фиксираном руком.

Још увек нема званичних информација колико ће Мароканац морати да одсуствује са терена.

(Спорт клуб)

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОКАЗУЈУ ЗАШТО СУ ШАМПИОНИ: Кошаркаши Минесоте нису навикли да играју под оваквим притиском

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Минесоте ће угостити Денвер у круцијалној четвртој утакмици полуфинала Западне конференције (2:00).

12. 05. 2024. у 12:45