ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ИСПАЛА ИЗ КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛШ: Црвено-бели поражени у Молдавији, селе се у плеј-оф за ЛЕ (ВИДЕО)

10. 08. 2021. у 18:33 >> 20:55

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде поражени су у реванш мечу у Тираспољу од Шерифа са 1:0 у трећем колу квалификација за Лигу шампиона.

Црвено-бели су тако окончали учешће у квалификацијама за елитно такмичење, па се селе у плеј-оф за Лигу Европе.

Није шампион Србије одиграо добар меч, створио је једну праву прилику. Са таквом игром није могао да се очекује другачији исход. Звезда је морала боље, али сада је касно.

Домаћи су повели у надокнади првог полувремена када је Арболеда главом савладао Милана Борјана, после центаршута Франка Кастањеде. Делује да је колумбијски штопер био у офсајду, но то је сада мање битно.

Покушао је Станковић изменама у наставку утакмице да размрда екипу, ни то није дало много резултата. Била је Звезда нешто боља. Добар ударац Вељка Николића зауставио је Атанасијадис. Најбољу прилику пропустио је Мирко Иванић. Грк је тада ногом одбио лопту у корнер.

До краја црвено-бели нису озбиљније запретили, па је Шериф могао да слави велику победу и пласман у плеј-оф квалификација за Лигу шампиону, где га чека Динамо Загреб или Легија.

Црвена звезда ће у плеј-офу за Лигу Европе играти против слбијег из меча Јанг Бојс - Клуж.

Стадион: "Шериф". Гледалаца: око 6.000. Судија: Феликс Цвајер (Немачка). Стрелац: Арболеда у 45+2. минуту за Шериф.

Шериф (4-2-3-1): Атанасијадис - Жулијен, Дуланто, Арболеда, Кристијано - Тил, Адо, Коловос (од 67. Јансане) - Траоре (од 85. Бизјак), Кастањеда - Луванор.

Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан - Гајић, Драговић, Дегенек, Родић - Саного (од 77. Гаврић), Срнић (од 60. Николић) - Фалко (од 46. Бен), Иванић, Катаи (од 64. Крстичић) - Диони (од 46. Крстовић).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Шериф - Црвена звезда 1:0

90+4. МИНУТ - Крај утакмице!

83. МИНУТ - Две велике прилике за домаће у једном нападу. Ударац Јансанеа одбранио је Борјан, док је Траоре тукао преко гола.

81. МИНУТ - Времена је све мање. Шериф је ближи проласку у плеј-оф квалификација за Лигу шампиона. Увео је Станковић и Гаврића не би ли добио пробојност по боку.

72. МИНУТ - Шериф је иницирао одличан контра напада. На крају га је ударцем завршио Јансане, но Борјан је био на висини задатка, баш као и у следећем нападу када је покушај Кастањеде скренуо у корнер.

66. МИНУТ - Велика прилика за Мирка Иванића. Шутирао је левом ногом са неким 10 метара, али је Атанасијадис ногом зауставио ударац.

61. МИНУТ - Одмах Николић у прилици. Одлично је шутирао, а Грк је крајњим напором одбио лопту у корнер.

60. МИНУТ - Бен је шутирао главом, али је лопта отишла поред гола. Станковић је извршио и трећу измену. Уместо Срнића на терен је ушао Вељко Николић.

59. МИНУТ - Време цури, а гости не успевају да запрете домаћину. Шериф одлично стоји на терену.

50. МИНУТ - На старту другог дела Звезда је добила два корнера. Бен је извео оба, али опасности није било.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Дејан Станковић је извршио две измене. Никола Крстовић је заменио Луиса Дионија, док је Ел Фарду Бен ушао на терен уместо Филипа Фалка.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Шериф - Црвена звезда 1:0

45+5. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45+2. МИНУТ - Шериф је повео преко Арболеде. Кастањеда је извео слободан ударац, а штопер домаћих је одлично скочио и главом матирао Милана Борјана.

43. МИНУТ - Покушао је и Срнић. Повукао је лоптум, шутирао искоса са десне стране, али опет непрецизно.

39. МИНУТ - Иванић је додао до Катаија, овај тукао са неких 17 метара, лопта је ипак отишла преко гола. Делује да је звездина десетка могла много боље.

31. МИНУТ - Траоре је прошао поред Гајића, шутирао је искоса са леве стране, али је Борјан био добро постављен и избио је лопту.

30. МИНУТ - Пола сата фудбала у Тираспољу је за нама. Немачки судија Цвајер је домаћим играчима доделио већ четири жута картона.

24. МИНУТ - Шутирао је Катаи из даљине, али лопта је отишла мало поред гола који чува Атанасијадис.

21. МИНУТ - Једино вредно помена од прилике за домаће био је жути картон који је добио Славољуб Срнић.

14. МИНУТ - Главом су покушали и домаћи. Кристијано је шутирао и није био прецизан. Опет је лопта отишла поред гола.

9. МИНУТ - Ударац је опробао Луванор, ипак није било опасности по Борјана, пошто је лопта отишла поред гола. Претходно су гости запретили из корнера. Замало је Драговић остао кратак.

3. МИНУТ - Први пут је Звезда запретила. Шутирао је Дегенек главом после центаршута Фалка из корнера.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Тираспољу!