АЛИСОН ФЕЛИКС ИСПИСАЛА ИСТОРИЈУ: Ово што је урадила америчка атлетичарка никоме пре ње није успело

07. 08. 2021. у 08:08

АМЕРИЧКА атлетичарка Алисон Феликс освојила је јуче бронзану медаљу у трци на 400 метара и тако освојила 10 одличје на Олимпијским играма у целој каријери.

Она је тако постала спортисткиња са највише медаља у историји највећег спортског плантераног такмичења.

Феликс је освојила шест злата, три сребра и једну бронзу, а прескочила је Јамајчакну Марлен Оти која је има освојених девет олимпијских медаља. Данас Феликс има прилику да у штафети 4x400 метара осоји још једну медаљу, а Американци у овој дисциплини бране злато освојено у Рију 2016.

Освојеном бронзом легендарна 35-годишњакиња се изједначила са сународником Карлом Луисом који у мушкој конкуренцији има највише освојених медаља пошто је 10 пута доносио одличја са Олимпијских игара.