ПАРТИЗАН РЕМИЗИРАО У РУСИЈИ: Црно-бели примили гол из непостојећег пенала, Рикардо погодио за изједначење (ВИДЕО)

05. 08. 2021. у 17:34 >> 19:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана ремизирали су са Сочијем у Русији - 1:1 у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу конференција.

Ко зна како би утакмица била завршена да судија Мунтеан није након сугестије помоћника показао на белу тачку. Јасно се види на снимку да пенала није био, пошто је прекшај направљен ван казненог простора домаћина.

Ипак, колико-толико правда је на крају задовољена јер је Рикардо Гомеш успео гостима да донесе изједначење и самим тим позитиван резултат пред меч у Београду.

Домаћин је повео у 66. инуту преко Нобое који је добро извео једанаестерац и савладао одличног Александра Поповића.

Није дуго Партизану требало да изједначи. Лазар Марковић је прошао по десној страни, центрирао је, све је добро пратио Рикардо и сместио је лопту у мрежу Заболотњија у 73. минуту.

До краја меча домаћин је имао лопту у поседу, неколико полуприлика, ипак до промене исхода није дошло.

Подсетимо, реванш меч се игра наредног четвртка на стадиону Партизана.

Стадион: "Фишт Олимпик". Гледалаца: Без публике. Судија: Думутру Мунтеан (Молдавија). Стрелци: Нобоа из пенала у 66. минуту за Сочи - Рикардо у 73. минуту за Партизан.

Сочи (5-4-1): Заболотњи - Маргасов, Бараћ, Родриго, Прохин, Терехов - Попов (од 60. Заика), Нобоа, Цалагов (од 81. Ангбан), Бурмистров (од 59. Јусупов) - Дуганџић (од 81. Барсов).

Партизан (4-2-3-1): Поповић - Живковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић - Шћекић, Здјелар - Марковић (од 74. Лутовац), Натхо (од 74. Јојић), Пантић (од 74. Холендер) - Рикардо (од 90. Миловановић).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Сочи - Партизан 1:1

90+5. МИНУТ - Крај утакмице!

90+2. МИНУТ - Нова прилика за Сочи. Поповић је избоксовао лопту, она је дошла до Терехова који је из изгледне позиције шутирао високо преко гола.

88. МИНУТ - Сочи је пренео тежиште игре на половину црно-белих. Добро је да озбиљнијих ситуација нема испред Поповића, који се поново жали на повреду. Успео је ипак да се придигне и то је добра вест.

81. МИНУТ - Нема много узбуђења од тренутка када су гости поравнали резултат. Сочи има више лопту у ногама, али опасности по гол Поповића нема.

73. МИНУТ - Рикардо доноси изједначење Партизану. Сјајно ја Марковић пробио по десној страни, одлично центрирао, на другој стативи је све добро пратио репрезентативац Зеленортских Острва и убацио лопту у мрежу.

66. МИНУТ - Сочи води преко Нобое! Ретко када Еквадорац промашује казнене ударце. Тако је нажалост било и сада.

64. МИНУТ - Чудна одлука помоћника. Судија Мунтеан је оправдано досудио слободан ударац за Сочи, али је помоћник сугерисао да се одлука промени и арбитар је показао на белу тачку. Заиста, грешка линијског судије.

59. МИНУТ - Поповић добро избоксовао лопту након прекида који је извео Нобоа. Нажалост повредио се том приликом, пошто се сударио са Рикардом. Делује ипак да ће моћи да настави утакмицу.

52. МИНУТ - Тражили су пенал домаћи. Сигнализирали су да је после центаршута Терехова лопта је чини се погодила у руку Живковића, али судија је одлучио да се игра настави.

49. МИНУТ. Било је опасно пред голом домаћих, створила се велика гужва након центрашута Натха из слободног ударца. Ипак, одбрана Сочија је успела некако да отклони опаснот.

48. МИНУТ - Почело је друго полувреме у Русији! Измена није било.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Сочи - Партизан 0:0

45+2. МИНУТ - Крај првог полувремена!

42. МИНУТ - Одложио је Натхо лопту до Марковића, а овај из прве шутирао искоса са десне стране, но лопта је отишла поред гола гола Сочија који чува Заболотњи.

36. МИНУТ - Нема у последњим минутима опасности, тако да је и даље 0:0 на стадиону "Фишт Олимпик".

27. МИНУТ - Опасно је било пре голом црно-белих. Центрирао је Дуганџић и баш као и код покушаја Марковића лопта је преварила Поповића, и на срећу гостију погодила је стативу.

17. МИНУТ - Велика шанса за домаћина. Терехов је изашао сам испред голмана Партизана, али је млади чувар мреже опет сјајно реаговао и спречио руски клуб да победе.

13. МИНУТ - Опробао је ударац Цалагов из даљине, није то урадио лоше, али се истакао Поповић и одбио лопту у корнер.

5. МИНУТ - Покушао је Лазар Марковић са десне стране, делује центаршутем да упосли саиграча, али лопта је на крају погодила пречку. Одмах је узвратио Сочи, но голман Поповић је зауставио покушај Дуганџића.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Сочију.

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33