НЕКА СЕ СПРЕМИ СОЧИ: Партизан демолирао Вождовац у Хумској!

А. Илић

01. 08. 2021. у 22:56 >> 22:58

ФУДБАЛЕРИ Партизана савладали су у трећем колу Суперлиге Србије екипу Вождовца у градском дербију резултатом 4:0.

Партизан је током целог меча играо добро, контролисали су игру и лопту током већег дела меча. Нису дозволили ривалу да их озбиљније угрози, а на тај начин направили су црно-бели лепу увертиру пред први меч трећег кола Лиге конференција у коме путују екипи Сочија.

Већ у 11. минуту имао је Партизан вођство. Вечерас је инспирисан за игру био Бибрас Натхо, а то се видело. Израелац је проиграо Рикарда, он је стрпљиво сачекао простор и савладао Прековића. ВАР снимак показао је да није био у офсајду.

Већ у 22. минуту након лепе тимске акције Александар Шћекић увећава предност црно-белих. Девет минута касније прелепу прилику имао је Партизан. Бибрас Натхо је без гледања проиграо Немању Јовића, а млади фудбалер промашио је гол.

Наставило се у другом полувремену истим темпом, а Партизан још једном реализује прилику. Холендер је искористио фантастично проигравање Рикарда за 3:0.

На 4:0 у 70. минуту поставио је Данило Пантић евроголом из прекида. Послао је предивну лопту у десну страну Прековићевог гола, а чувар мреже Вождовца није се ни померио.

ПАРТИЗАН - ВОЖДОВАЦ 4:0 (2:0)
(Рикардо 11', Шћекић 22', Холендер 53', Пантић 70')

Судија: Милан Митић

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Живковић, Остојић, Вујачић, Урошевић – Здјелар (Смиљанић од 62'), Шћекић – Холендер (Лутовац од 61'), Натхо (Пантић од 46'), Јовић (Павловић од 46')– Рикардо (Миловановић од 62').

ВОЖДОВАЦ (4-2-3-1): Прековић – Ласицкас, Мијаиловић, Миловић (Цветковић од 76'), Хајдин (Ивезић од 62')– Пуртић, Милојевић – Богдановић, Милосављевић, Пантовић (Перошевић од 62') – Вујновић (Стојчев од 76').

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90+2. МИНУТ - Лутовац је у зауставном времену постигао гол, Митић показује да је био офсајд.

90. МИНУТ - Три минута продужено је друго полувреме.

83. МИНУТ - Лазар Павловић је проиграо Миловановића, млади нападач нашао се у офсајду.

75. МИНУТ - НИкола Вујиновић је након комбинације играча Вождовца опробао ударац, није било потешкоћа зза Стевановића.

70. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Имао је Партизан изгледну прилику из прекида са око 25  метара, постигао је прелеп погодак Данило Пантић. Прековић се није ни померио!

58. МИНУТ - Наставља се иницијатива Партизана. Здјелар је имао нову прилику, није озбиљније угрозио гол Вождовца.

53. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Рикардо је одлично проиграо Холендера у петерцу гостију, имао је лак задатак за затресе мрежу Вождовца. Тако је нападач Партизана након гола уписао и асистенцију.

49. МИНУТ - Пантић је одузео лопту противничком тиму, распалио је по лопти, а она одлази високо изнад гола.

46. МИНУТ - Настављена је утакмица у Хумској.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Партизан је био одличан у првом полувремену. Контролисали су изабраници Александра Станојевића игру и низали бројне шансе. Резултат је могао да буде и убедљивији након 45. минута. Подсетимо само на две добре прилике Немање Јовића.

45+2. МИНУТ - Ласицкас је проитрао Николу Војиновића, а он шутира право у голмана Стевановића.

45. МИНУТ - Три минута продужио је Митић прво полувреме.

41. МИНУТ - Буди се Партизан, још једном Бибрас Натхо. Одузео је лопту Ласицкасу, послао до Јовића, а млади нападач поново поред гола шутира.

40. МИНУТ - Након силовитог почетка знатно је спао ритам игре.

31. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН! Бибрас Натхо још једном показује да је мајстор фудбала. Без гледања је проиграо младог Јовића, а он шутира крај гола.

24. МИНУТ - Ни након постигнутог другог гола Партизан не престаје са притиском. Лопта у ногама домаћих, Вождовац приморан да се затвори у шеснаестерац.

22. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН - Након сјајне тимске акције Александар Шћекић увећава предност Партизана

16. МИНУТ - Пантовић је изашао пред голмана Партизана Стевановића, али није успео да га угрози.

11. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН  Натхо је одлично проиграо Рикарда, он стрпљиво сачекао и пласирао лопту у мрежу. Милан Митић показује да је у питању био офсајд. ВАР је прегледао снимак и потврдио гол.

9. МИНУТ  - Рикардо је покушао да нападне по левој страни. Удвајају га гости, а лопту на крају односи Лацискас.

4. МИНУТ - У уводним минутима црно-бели имају више лопте у поседу, али се све завршава испред шеснаестерца ривала.

1. МИНУТ - Меч у Хумској је почео.

Навијачи су развили транспарент и уз песму захвалили доскорашњем голману Владимиру Стојковићу на свему што је учинио за клуб.