ЗВЕЗДА СЛАВИЛА ПРОТИВ СПАРТАКА: Дефанзива брине пред Шериф!

А. Илић

31. 07. 2021. у 18:19 >> 20:54

ЦРВЕНА звезда славила је са 3:1 на гостовању Спартаку у 3. колу Суперлиге Србије.

Дуел у Суботици почео је добро по госте, већ у 4. минуту, из прве шансе Мирко Иванић користи добро проигравање. Родић и Катаи су добро комбиновали, а везиста проналази Иванића на 16 метара. Дујмовић је био немоћан.

Уследио је шок за госте у 27. минуту. Спартак је успео да упути квалитетан центаршут по левој страни преко Срећковића, а у маниру најбољих центарфора волејем Радован Панков шаље лопту у мрежу Годрића. Није било никога од домаћих играча око Панкова.

Након корнера у 40. минуту Иванић је пронашао Ел Фарду Бена, а он успева да затресе мрежу. Након прегледа ВАР снимка Александар Живковић потврдио је погодак Бена за 2:1.

Имала је Звезда доста среће у 64. минуту. Умало је корнер домаћина Крстичић послао у гол. Гајић је био на гол линији, те отклања опасност.

Могла је Звезда да увећа предност и у 88. минуту. Катаи погађа стативу, а онда Крстовић одбитак са седам метара шаље лопту преко гола.

Искупио се Крстовић два минута касније. Петом га је проиграо Катаи. Он шаље лопту у гол домаћина.

СПАРТАК - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3

( Панков 27' аг - Иванић 4', Бен 40, Крстовић 90)

СУДИЈА: Александар Живковић.

СПАРТАК (4-2-3-1): Дујмовић - Дунђерски, Иванчевић, Богићевић, Милошевић - Маричић, Шимура - Бјеловић (Тодоровски од 61'), Туфегџић, Срећковић - Хрстић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Годрић - Гајић, Панков, Бабић (Драговић од 65'), Родић (Гобељић од 75') - Крстичић, Канга (Срнић од 66') - Бен (Фалко од 66'), Иванић, Катаи - Диони (Крстовић од 46).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ МЕЧА

90. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА  Катаи се поигравао. Петом је послао до Крстовића, а он тресе мрежу.

88. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Катаи погађа стативу, а онда Крстовић одбитак са седам метара шаље лопту преко гола.

75. МИНУТ - Крстичић је повукао контру, спустио лопту за Фелипеа Фалка, а Италијан погађа Срећковића у главу.

73. МИНУТ - Катаи је упослио Фалка на ивици шеснаестерца, а Дујмовић парадом скида сигуран гол.

64. МИНУТ - ВЕЛИКА СРЕЋА ЗА ЗВЕЗДУ! Гајић је био на гол линији, умало је корнер домаћина Крстичић послао у гол.

62. МИНУТ - Катаи на прву шаље лопту у петерац, за секунд касни Крстовић.

58. МИНУТ - Одговара Спартак. Лепо комбинују домаћи, Туфегџић завршава напад ударцем, а Гордић хвата лопту.

55. МИНУТ - Крстовић шаље до Канге, шутира Габонац а лопта пролази крај гола.

50. МИНУТ - Покушао је Крстовић атрактивно петом, успео је да је закачи после додавања Катаија, али лопта иде поред стативе. Претходно је Канга сјајно променио страну перфектним дубинским пасом за Катаија.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - КРАЈ ПРВОГ ПОЛВУРЕМЕНА

40. МИНУТ - ВАР ПОТВРДИО БЕНОВ ГОЛ

39. МИНУТ - Иванчић уклања опасност на претњу Катаија, Магико одлично комбинује са Иванићем. Након корнера је Бен затресао мрежу, а Кангино додавање Ел Фарду Бен шаље у мрежу. Чекала се ВАР провера, како би Александар Живковић донео коначну одлуку.

35. МИНУТ - Бјеловић се нашао у прилици у петерцу Звезде, а Милош Гордић добро реагује.

32. МИНУТ - Осоколили су се домаћи играчи. Гордић је боксовао лопту, а Туфегџић је из велике удаљености шутирао, одбила се лопта од неког играча Спартака и завршила у гол ауту.

27. МИНУТ  - АУТОГОЛ РАДОВАНА ПАНКОВА - Спартак је успео да упути квалитетан центаршут по левој страни преко Срећковића, а у маниру најбољих центарфора волејем Радован Панков шаље лопту у мрежу Годрића. Није било никога од домаћих играча око Панкова.

18. МИНУТ - Гајић је добро центрирао из тешке позиције. Добро се позиционирао Мирко Иванић, а мало је недостајало да упише нови гол.

14. МИНУТ - Притиска Звезда, Катаи је прошао по левој страни, покушао да проигра Бена, а Дунђерски отклања опасност.

10. МИНУТ - Запретио је Ристић у шеснаестерцу Звезде, лопта му бежи ван граница игралишта.

4. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - Погрешио је Радован Панков, лопта завршава у шеснаестеру Гордића који истрчава и отклања опасност. Са друге стране комбинују Катаи и Родић, на крају акцију голом крунише Мирко Иванић ударцем са седамнаест метара.

4. МИНУТ - Почетак дуела протиче у игри између два шеснаестерца.

1. МИНУТ - Утакмица је почела