ЗВЕР И БРАТ: Видите шта су Богдановић и Ђинобили урадили након што је Лука Дончић убацио 48 поена на ОИ (ФОТО)
ЛУКА Дончић у првом полувремену меча са Аргентином убацио 31, меч је завршио са 48 поена, а Словенија је декласирала Гаучосе са 118:100.
Фото: Танјуг/АП
Један од најбољих играча планете, који се одмах после маестралне сезоне у дресу Даласа прикључио државном тиму, са којим је успешно пребродио квалификације у Литванији, одиграо је монстурозно против Аргентине. Легендарни Бразилац Оскар Шмит, је сигурно уживао у партији Луке Дончића, све до момента када је претила опасност да буде скинут са листе најбољих стрелаца у историји Олимпијских игара.
Наиме, легендарни Бразилац је на Олимпијским играма 1988. године убацио 55 поена, а Луку је само седам делило од подвига који је направио Оскар. За “утеху”, Луки остаје чињеница да је Словенија надиграла Аргентину, да је показала да има основа да се нада медаљи, а поред тога, Дончић је тренутно на другом месту најбољих стрелаца у историји Игара.
Са 48 поена, изједначио се са легендарним Аустралијанцем Едијем Палубинскасом, који је 48 поена убацио против Мексика, на Олимпијским играма 1976. године.
Дончић ће прилику да стигне Оскара Шмита, имати против Јапана. Ова меч је на програму 29. јула са почетком у 6 часова и 40 минута по средњеевропском времену.
Изванредна партија Дончића је наишла на одушевљење његових колега. Иако је његова Аргентина изгубила, легендарни Ману Ђинобили је поручио Луки:
- Изузетно мајсторство Дончића. 31 поен за полувреме. Звер!
Огласио се и Богдан Богдановић који је кратко и одушевљено поручио:
- Аууу брате, шта ти радиш...
Препоручујемо
ОТКРИВЕН РАЗЛОГ: Ево зашто Новак Ђоковић није био у тиму Србије на отварању ОИ
23. 07. 2021. у 15:42
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за среду
ПОНОВО су наши типстери били на висини задатка, у ритму дочекујемо 2026. годину!
31. 12. 2025. у 07:00
ПАО АЛЕКСАНДАР ЛУКАШЕНКО: Ово је његова прва реакција (ВИДЕО)
Најновије вести из Белорусије су прилично неочекиване.
30. 12. 2025. у 19:58
КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи
ЛЕГЕНДАРНИ глумац и један од омиљених комичара бивше Југе, Миодраг Петровић Чкаља забављао је генерације гледалаца. "Паја и Јаре", "Камионџије", "Сервисна станица", "Љубав на сеоски начин", Врућ ветар", "Пут око света" су само нека од остварења у којима је играо и изазивао код људи једну од лепших емоција - смех.
01. 01. 2026. у 12:31
Коментари (0)