ПАРТИЗАН СЛАВИО ПРОТИВ ДУНАЈСКЕ СТРЕДЕ: Марковић донео тријумф, црно-бели пропустили велики број прилика (ВИДЕО)

22. 07. 2021. у 20:17 >> 22:53

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Дунајску Стреду са 1:0 у првој утакмици квалификација за Лигу конференција.

Једини гол на утакмици био је дело Лазара Марковића који је одиграо одличан меч. Крилни нападач је голмана гостију Једличку савладао у 19. минуту.

Црно-бели су заслужили да славе убедљивије, али реализација је изостала. Испромашивали су се играчи домаћег тима, посебно Рикардо Гомеш.

Друго полувреме било је са мање узбуђења. Гости су се мало ослободили притиска, но ниједном током утакмице нису успели озбиљније да запрете Владимиру Стојковићу, тако да је одбрана Партизана опет била на висини задатка.

Клуб из Хумске у прва два званична меча у новој сезони није примио гол (победио Пролетер 4:0 у првом колу Суперлиге Србије). Александра Станојевића може да радује то што ни Новосађани, а ни клуб из Словачке није створио озбиљну шансу његовој екипи.

ДОБАР Синишиа Саничанин у дуелу са једним играчем Дунајске Стреде/FOTO: M. Vukadinović

Ревашн меч ових ривала на програму је наредног четвртка, односто 29. јула у 20.45.

Састави:

Партизан (4-2-3-1): Стојковић - Миљковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић - Јојић, Зђелар - Марковић, Пантић, Јовић - Рикардо.

Дунајска Стреда (5-3-2): Једличка - Вера, Кружлијак, Бескоровањи, Брунети, Мому - Фабри, Шефер, Балић - Дивковић, Таиво.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Дунајска Стреда 1:0

90+1. МИНУТ - Нема много узбуђења од када је Партизан пропустио прилику преко Натха и Рикарда.

79. МИНУТ - Гости покушавају да запрете. Упутили су два ударца из даљине, али ниједан није био ни близу опасан по капитена црно-белих.

72. МИНУТ - Нова добра прилика за домаће. Резервиста Бибрас Натхо је добро шутирао, успео је то крајњим напором да заустави Једличка, у наставку акције је пробао и Рикардо, но од свега изабраници Александра Станојевића су добили само корнер.

70. МИНУТ - Ослободили су се гости мало притиска Партизана. Ипак, опасности по Стојковића нема.

ОДЛИЧАН Лазар Марковић окружен играчима Дунајске Стреде/FOTO: M. Vukadinović

58. МИНУТ - Ређају се прилике пред голом Дунајске Стреде. Покушали су Јовић и Урошевић, но резултат се и даље не мења.

51. МИНУТ - Поигравање Немање Јовића је коштало је црно-беле да поведу са 2:0. Одлично се ослободио чувара, али се заиграо и дозволио голману гостију да интервенише.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Дунајска Стреда 1:0

45+1. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45. МИНУТ - Још једну сјајну шансу црно-бели нису успели да претворе у погодак. Дупли пас су одиграли Марковић и Јојић, овај други је шутирао право у голмана гостију. Могао је везиста црно-белих много боље то да уради.

35. МИНУТ - Лепо је по левој страни прошао Пантић, додао је лопту до Рикарда, овај шутирао из окрета и опет је одличан био Једличка.

30. МИНУТ - Центрирао је Јојић из слободног ударца. Рикардо је добро скочио и његов покушај главом је завршио тик поред стативе.

19. МИНУТ - Лазар Марковић је довео Партизан до предности. Одлично је крилни нападач унео лопту у средину, шутирао сјајно и коначно савладао чешког голмана који није могао да укроти ударац фудбалера домаћег тима.

13. МИНУТ - Шта пропшута Партизан. Одлично су комбиновали Марковић и Миљковић. Овај други је упослио Рикарда који се добро наместио, шутирао, али је добро реаговао Једличка и поново спасао своју екипу.

10. МИНУТ - Ударац је опробао и Таиво. Тукао је искоса са леве стране, но његов покушај је без проблема осујетио капитен Партизана.

8. МИНУТ - Запретили су и гости. Шефер је шутирао након повратне лопте. Није то добро урадио, те није било опасности по Стојковића.

4. МИНУТ - Кренули су црно-бели силовито. Још једну прилику су пропустили домаћи. Овога пута је Вујачић шутирао из непосредне близине. Ипак, пребацио је гол, па до промене резултата није дошло.

Рикардо Гомеш/FOTO: M. Vukadinović

2. МИНУТ - Велика шанса за Партизан. Сјајно су комбиновали играчи домаћег тима. Рикардо је главом спустио лопту до Пантића, овај шутирао са неких 10 метара, али је Једличка добро реаговао и одбио лопту у корнер.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Хумској.