ЗВЕЗДО, МОРА БОЉЕ ЗА МЕСТО У ЛИГИ ШАМПИОНА: Каирату победу донео бивши играч Партизана

А. Илић

21. 07. 2021. у 15:30 >> 18:04

ЦРВЕНА звезда поражена је на гостовању Каирату у Алматију у оквиру 2. кола квалификација за Лигу шампиона са 2:1.

Иако су црвено-бели на моменте показали да имају квалитет, домаћи су у пресудним моментима показали одлучност и већу жељу те у Београд носе гол предности.

Већ у 2. минуту напали су домаћи преко Ховханисјана, прошао је играч домаћих поред дефанзиваца Звезде, успео да шутира из срца шеснаестерца, али на крају је Борјан изашао као победник из целе ситуације.

Имали су доста потешкоћа нападачи српског тима да угрозе Каират, после седам минута Бен је упутио први шут ка противничком голу, а лопту хвата голман Каирата Покатилов. Небојша Косовић напустио је терен због повреде.

Шок за Звезду у 24. минуту. Хосе Канте је одлично реаговао након центаршута Сујумбајева по десној страни.

Најбоља прилика за  Звезду одиграла се у 43. минуту. Добио је Катаи ефикасну лопту у шеснаестерац, успео да је сустигне, добро је реаговао Микановић.

Знатно боље почела је Црвена звезда у  другом полувремену. Покатилов је интервенисао, а на одбитак је натрчао Крстичић који је шутирао преко гола.

Исплатила се иниицијатива Звезди у 58. минуту, дошли су до изједначења након аутогола Дина Микановића. Иванић и Гајић су комбиновали, а дефанзивац Каирата лоше је реаговао и послао лопту у своју мрежу.

Велика шанса у 78. минуту за црвено-беле, наместио се на ударац Гелор Канга, Покатилов је морао да се помучи како би одбранио. Минут касније казнила је домаћа екипа тај промашај. Маки Бањак је успео да затресе мрежу Звезде.

ФК Каират - ФК Црвена звезда 2:1
(Канте 24', Бањак 78' - Микановић аг 58')

ФК Каират: - Покатилов - Микановић, Дугалић, Алип, Сујумбајев (Бурачијев од 46', Аликулов од 75') - Пољаков, Косовић (Ворговски од 12'), Ховханисјан - Шушеначев (Бањак од 68') , Лав, Канте.

ФК Црвена звезда: Борјан - Гајић, Драговић, Панков, Родић - Крстичић, Саного, Иванић (Канга од 68') - Катаи (Бакајоко од 84'), Бен (Фалко од 90'), Павков (Диони од 46')

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. МИНУТ - Продужен је меч три минута.

89. МИНУТ - ДОБРА ПРИЛИКА ЗА ЗВЕЗДУ - Упутио је лопту ка голу, а испред Бакајока реаговао је голман домаћих.

84. МИНУТ - Александра Катаија заменио је Аксел Бакајоко.

79. МИНУТ - ГОЛ КАИРАТ - Маки Бањак је побегао чуварима пред голом Звезде, успео је да затресе мрежу црвено-белих.

78. МИНУТ - ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ - Гелор Канга се наместио на шут, Покатилов одлично брани тај урадац. Са друге стране контра коју ударцем завршава Канте, корнер за Каират.

76. МИНУТ - Аликулов ће на терену заменити Бурачијева који је ушао почетком другог полувремена.

74. МИНУТ - Добра прилика за Крстичића, блокира га Раде Дугалић у битном тренутку.

68. МИНУТ - Канга улази уместо Иванића, а на терен ће и Маки Бањак који улази уместо Шушеначева.

58. МИНУТ - АУТОГОЛ Каирата! Звезда долази до изједначења након аутогола Дина Микановића. Иванић и Гајић су комбиновали, а дефанзивац Каирата лоше је реаговао и послао лопту у своју мрежу.

54. МИНУТ - Определио се Катаи за соло продор, наместио се за ударац, али је упутио лопту крај гола домаћих.

51. МИНУТ - Велика шанса за Звезду. Покатилов је интервенисао, а на одбитак је натрчао Крстичић који је шутирао преко гола. Знатно бољи почетак Звезде у другом полувремену.

45. МИНУТ - Милан Панков ће своје место уступити Лоису Дионију који је добио прилику да дебитује.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 1:0

45. МИНУТ - Продужен је меч три минута - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

43. МИНУТ - Најбоља прилика за Звезду, Катаи је добио пас у празан простор, али га у последњем тренутку блокира Микановић.

41. МИНУТ - Помало наиван потез Артура Шушеначева који је након што је лопта отишла у аут одлучио да је испуца на трибине. Тај чин му је зарадио јавну опомену.

31. МИНУТ - Микановић је поново извео аут, Канте главом прослеђује лопту до Вагнер Лава, а он не успева да спроведе лопту у мрежу - гол аут за Звезду.

28. МИНУТ - Немоћно у првој трећини меча изгледа Звезда, шутирају гости спорадично, из даљине, а томе додатно доприноси организована одбрана Каирата. Опробао је сада ударац Катаи, али је шутирао преко гола.

24. МИНУТ - ГОЛ КАИРАТ! Хосе Канте је одлично реаговао након центаршута Сујумбајева по десној страни, води Каират!

20. МИНУТ - Александар Катаи је у покушају да спречи контру Каирата зарадио жути картон.

15. МИНУТ - Микановић је показао одакле ће претња стизати српском шампиону. Хрватски интернационалац извео је аут са преко 30 метара и бацио лопту близу петерца. Успевају гости да се одбране.

12. МИНУТ - Небојша Косовић напустио је терен због повреде, принуђени су домаћи већ сада на измену. Уместо њега на терену је Ворговски.

7. МИНУТ - Први ударац за српски тим, шутирао је из даљине Бен, хвата Покатилов.

5. МИНУТ - Притисак домаћих играча у уводном делу меча.

2. МИНУТ - Ховханисјан је добро пробио звездину одбрану изашао пред Борјана, а голман Звезде изашао је као победник.

1. ПОЧЕЛА ЈЕ УТАКМИЦА

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39