БОРАЦ ИСПАО ПОСЛЕ ДРАМЕ: Бањалучки клуб није успе да се пласира у друго претколо Лиге шампиона

О.М.

13. 07. 2021. у 22:46

Шампион БиХ бањалучки Борац није успео да се пласира у друго претколо УЕФА Лиге шампиона, иако су на Градском стадиону у Бањалуци након продужетака победили фаворизовани Клуж из Румуније са 2:1.

Бањалучани су на гостовању у Румунији поражени 3:1, али су одличном игром на Градском стадиону у Бањалуци направили мало чудо, надокнадили заостатак и регуларни део добили 2:0. Будући да је УЕФА пред почетак сезоне укинула правило гола у гостима, играли су се продужеци у којима су гости боље снашли.

Од почетка су кренули с нападима, да би у 112. минуту капитен гостију Камора снажно шутирао с дистанце, погодивши стативу. Одбрана Борца била је на великим искушењима и поклекла је у 118. минуту када је прецизним ударцем са око 20 метара Александар Чипчиу савладао Николу Ћетковића, који је био немоћан.

Утакмица је играна по веома тешком и спарном времену. Прво полувреме није понудило много узбуђења и завршено је резултатом 0:0. Клуж је у 13. минуту постигао гол, али је поништен због офсајда. Други део игре је донео ватру и велику борбу на терену.

Млади тренер домаћина Марко Максимовић добро је осетио игру и у старту другог полувремена на терен послао Милана Вушуровића, који му се одужио са две асистенције. Прво је у 60. минуту упутио одличан центаршут с леве стране, на који је сјајно реаговао капитен Стојан Врањеш и главом затресао мрежу са десетак метара. Ношени сјајном атмосфером с трибина бањалучани су наставили с нападима. Већ четири минута касније Вушуровић је поново асистирао. После центаршута Горана Закарића главом је проследио лопту до Панагиотиса Мораитиса који је с пар метара главом лопту убацио иза леђа немоћног Гиедриуса Арлаускиса, за еурупцију одушевљена на трибинама. До краја регуларног дела утакмице виђено је још неколико прилика са обе стране.