КРУПАН КАДАР: Видите снимак пенала о коме бруји свет - Енглези уз велику буру ушли у финале (ВИДЕО)

Новости

08. 07. 2021. у 08:43

Фудбалска репрезентација Енглеске први пут у историји пласирала се у финале Европског првенства, пошто је синоћ на Вемблију савладала Данску 2:1 после продужетака.

Кључни тренутак био је "спорни пенал" у финишу првог продужетка после пада Рахима Стерлинга и "проблематичне" ВАР потврде.

Ударац Харија Кејна са 11 метара одбранио је Каспер Шмајхел, али се лопта одбила до капитена Енглеске, који је из другог покушаја постигао одлучујући погодак.

Осим што је пенал био споран, било је спорт зашто игра није прекинута пошто док је Стерлинг трчао ка голу Данаца у терену су се нашле две лопте због чега је судија требао да прекине игре.

Подсетимо, главни арбитар на мечу био је Макели, управо онај судија који је Роналду поништио гол на мечу са нашом селекцијом.

Подсетимо, Данци су повели сјајним голом Микела Дамсгарда у 30. минуту из слободног ударца, а изједначио је девет минута касније аутоголом Симон Кјер.

Енглеска ће у финалу, у недељу 11. јула, играти против Италије, која је у првом полуфиналу после пенала била боља од Шпаније.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17