КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Бањалучки Борац поражен у Румунији

06. 07. 2021. у 22:27

ФУДБАЛЕРИ Борца из Бањалуке изгубили су од Клужа у Румунији са 3:1 у првој утакмици првог кола квалификација за Лигу шампиона.

Оправдао је Клуж улогу фаворита и заслужено је славио и тако су стекли добру залиху пред реванш.

Домаћин је промашио пенал у 11. минуту. Деак је погодио стативу, али је на одбијену лопту натрчао Омрани и погодио за вођство Клужа.

Управо се искусни 35-годишњак искупио и дуплирао предност у 28. минуту.

Преко Мораитиса у првом минуту судијске надокнаде, Борац је смањио заостатак, но испоставило се да више од једног поготка гости нису могли да извуку на овом сусрету.

Победу Клужа оверио је Сигурјонсон, када је погодио у 60. минуту за 3:1.

Реванш се игра 13. јула, када ће Борац дочекати у Бањалуци румунског шампиона.