ДВЕ АСИСТЕНЦИЈЕ И МАЈСТОРИЈА ИЗ СЛОБОДЊАКА: Лионел Меси водио Аргентину до полуфинала Копа Америке (ВИДЕО)

04. 07. 2021. у 08:46

ARGENTINA je obezbedila plasman u polufinale Kopa Amerike nakon što je rutinski u četvrtfinalu savladala Ekvador 3:0 (1:0).

Лионел Меси био је најзапаженији на терену. Постигао је гол и уписао две асистенције, те на тај начин носио Аргентину до тријумфа.

Имао је прилику да се упише већ у 23. минуту, али је погодио стативу, потом у 40. минуту асистенцијом се искупио, стрелац водећег гола био је Родриго де Пол.

Дуго је тај резултат био на снази, а тек у 84. минуту Лионел Меси уписује другу асистенцију, овога пута проиграо је Лаутара Мартинеза.

Тачку на утакмицу ставио је Лионел Меси голом из слободног ударца у 93. минуту.

Аргентина ће у полуфиналу играти против Колумбије, која је на пенале избацила Уругвај – 4:2, после 0:0 у регуларном делу. Други полуфинални пар је Бразил – Перу.