ИТАЛИЈА У ПОЛУФИНАЛУ ЕП: "Азури" у сјајном мечу победили Белгију (ВИДЕО)

02. 07. 2021. у 20:53 >> 22:57

ИТАЛИЈА се пласирала у полуфинале Европског првенства. "Азури" су победили Белгију са 2:1.

ИТАЛИЈА У ПОЛУФИНАЛУ ЕП: Азури у сјајном мечу победили Белгију (ВИДЕО)

Страшан меч одигран је у Минхену. Виђен је тотални фудбал, три гола и то сваки у првом полувремену.

"Азури" су тактички боље одиграли, "црвени ђаволи" нису успели да одоговре на пресинг изабраника Роберта Манчинија.

Италија ја повела у 33. минуту преко Никола Бареле. Инсиње је дуплирао предност у 44. минуту, а његов гол био је право ремек дело.

Белгијанце је у меч вратио Ромелу Лукаку који је био прецизан са беле тачке у надокнади првог полувремена.

У наставку утакмице тим Роберта Мартинеза је покушао да избегне пораз, али није успео и Италија је отишла у полуфинале.

"Азури" су наставили да играју сјајан фудбал, те их многи због тога виде као главне фаворите за освајање Европског првенства.

Наредна препрека за Ђођра Кјелинија и дружину је Шпанија.

Састави:

Белгија (3-4-2-1): Куртоа - Алдервејрелд, Вермален, Фертонген - Меније, Витсел, Тилеманс, Т. Азар - Де Брујне, Доку - Лукаку.

Италија (4-3-3): Донарума - Ди Лоренцо, Бонући, Кјелини, Спинацола - Барела, Жоржињо, Верати - Кијеза, Имобиле, Инсиње.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Белгија - Италија 1:2

90+7. МИНУТ - Крај утакмице!

90+3. МИНУТ - Утакмица је продужена пет минута. "Азури" су пред пласманом у полуфинале.

78. МИНУТ - Повредио се Леонардо Спинацола и неће моћи да настави утакмицу! Он је на носилима изнет са терена и њега је заменио Емерсон Палмиери.

71. МИНУТ - Ређају се прилике пред оба гола. Страшан фудбал се игра на "Алијанц арени" у Минхену.

64. МИНУТ - Велику шансу пропустио је Лукаку. Гол је остао празан, нападачу Интера је остало само да убаци лопту у празну мрежу, али испречио се Спинацола и спречио изједначење.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Белгија - Италија 1:2

45+2. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45+1. МИНУТ - Белгија је смањила резултат са беле тачке. Ди Лоренцо је фаулирао Докуа, а сигуран егзекутор је био Ромелу Лукаку и ово је његов 64. гол у дресу са националним грбом.

44. МИНУТ - Мајсторија Инсињеа! Италија је дуплирала предност! Примио је лопту, унео у средину и фантастичним ударцем са неких 17 метара савладао чувара мреже Реал Мадрида.

31. МИНУТ - Сада је гол признат. Николо Барела је довео Италију до предности. Фудбалер Интера је искористио грешку Вермалена, промешао је одбрану Белгије и ударцем у даљи угао матирао Куртоу.

26. МИНУТ - Почели су изабраници Роберта Мартинеза све више да прете. Овога пута је Лукаку на муке ставио одбрану Италије, нд до промене резултата није дошло.

23. МИНУТ - Сјајна прилика за Де Брујнеа. Повукао је лопту играч Манчестер ситија, шутирао левом ногом са неких 17 метара, али фантастична интервенција голмана Италије који је лопту одбио ван терена.

19. МИНУТ - Од те ситуације нема много узбуђења, Белгија има мало више лопту у ногама, али прилика озбиљних пред голом Донаруме још увек нема.

13. МИНУТ - "Азури" су повели. Бонући је успео да смести лопту иза леђа Тиба Куртое. Ипак, он није признат, пошто је дефанзивац Јувентуса био у офсајду.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Минхену.