ЕНГЛЕСКА У ЧЕТВРТФИНАЛУ ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Стерлинг и Кејн послали Немачку кући (ВИДЕО)

Ч. В.

29. 06. 2021. у 17:33 >> 19:52

ЕНГЛЕСКА ће играти у четвртфиналу Европског првенства, пошто је победила Немачку са 2:0 у утакмици која се играча на "Вемблију".

Навијачи "гордог албиона" славе Рахима Стерлинга и Харија Кејна који су погоцима донели својој селекцији велики тријумф.

Била је ово врло интересантна утакмица, није било много врхунских прилика, али Енглеска је своје искористила и наставља такмичење.

Играо се 75. минут када је Стерлинг испратио сјајну акцију и одличну асистенцију Шоа искористо да постигне трећи погодак на првенству Европе.

Други гол постигао је Хари Кејн и тако постао први играч а да се не зове и презива Рахим Стерлинг, а да је постигао погодак за Енглеску на овом такмичењу.

Ипак, исход је могао да буде другачији да је Томас Милер искористио колосалну шансу коју је имао у 82. минуту.

Енглеска се тако после полуфинала Светског првенства домогла и четвртфинала Европског, ту ће играти против победника меча Шведска - Украјина (вечерас 21 сат).

Састави:

Енглеска (3-4-3): Пикфорд - Вокер, Мегвајер, Стоунс - Трипије, Филипс, Рајс, Шо - Сака, Кејн, Стерлинг.

Немачка (3-4-2-1): Нојер - Гинтер, Хумелс, Ридигер - Кимих, Горецка, Крос, Госенс - Хаверц, Милер - Вернер.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Енглеска - Немачка 2:0

90+4. МИНУТ - Крај утакмице!

86. МИНУТ - Стигла је казна "панцере". Кејн је дуплирао предност! Одлично је центрирао Грилиш, а капитен "гордог албиона" је главом са пет метара матирао Нојера.

82. МИНУТ - Велику прилику није искористио Милер. Кардиналну грешку је направио Хаверц, лопта је дошла до играча Бајерна који је изашао очи у очи са Пикфором, голман Евертона је већ био савладан, али је она отишла мало поред гола.

75. МИНУТ - Енглеска је повела! Сјајна акција изанраника Герета Саутгејта. Грилиш је додао лопту на страну до Шоа, овај ошто по земљи центрирао, а фудбалер Манчестер ситија је послао иза леђа Нојера.

62. МИНУТ - Центрирао је Стерлинг искоса са леве стране, то је урадио слабо, па је лопту без проблема покупио Нојер.

58. МИНУТ - Кренули су и једни и други отвореног гарда у другом полувремену. Игра се офанзивно на обе стране. Ипак, фудбал се игра због голова, но њих после скоро сат времена игре нема.

49. МИНУТ - Фантастично волеј ударцем пробао Хаверц, али спектакуларно је интервенисао Пикфорд и оставио мрежу нетакнутом.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Енглеска - Немачка 0:0

45+1. МИНУТ - Велика шанса за Харија Кејна. Стерлинг је кренуо у продор, Милер му је избио лопту, она се одбила до Кејна који се одједном нашао испред Нојера. Ипак, опасност је одличним клизећим стартом отклонио Хумелс.

38. МИНУТ - Иако нема голова добар меч игра се на "Вемблију". Има доста темпа, недостају још подоци па да меч буде још бољи, а вероватно и квалитетнији.

33. МИНУТ - Прва велика прилика за "панцере". Хаверц је проиграо Вернера, овај је шутирао искоса са леве стране, но Пикфорд је сјајно скратио угао и спречио нападача Челсија да га савлада.

27. МИНУТ - Нема голова на "Вемблију", али Енглеска је та која у овим моментима доминира и више се игра на половини Немаца.

16. МИНУТ - Стерлинг је одлично тукао са неких 20 метара, истакао је Нојер сјајном парадом и одбио лопту у корнер. У наставку акције након центаршута из угла Мегвајер је главом тукао, али лопта је завршила у наручју голмана "панцера".

10. МИНУТ - Могло је бити опасно по Пикфорда. Шутирао је Каи Хаверц из слободног ударца са неких 17 метара, али је погодио само живи зид.

2. МИНУТ - Почео је један од дербија осмине финала Европског првенства.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17