ФРАНЦУСКА ЕЛИМИНИСАНА СА ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Швајцарска у сјајном мечу после пенала срушила шампиона света

28. 06. 2021. у 21:15 >> 23:46

СВЕТСКИ шампиони Француска елиминисана је са Европског првенства. Швајцарска је била боља после извођења пенала са 5:4, током 120 минута фудбала било је 3:3.

Након Европског шампиона и светски иде кући. "Триколори" су испустили два гола предности у финишу и сами су криви што неће наставити такмичење.

Утакмица у Букурешта била је сјајна. Француска иду кући иако на овом првенству није доживела ниједан пораз, али то је фудбал.

Ово је без икакве дилеме највеће изненађење до сада на шампионату Европе и по многима је пви фаворит за освајање прерано испао.

Меч није најбоље почео по светске прваке пошто је Швајцарска голом Сеферовића повела од 15. минута.

Имали су Швајцарци прилику у 55. минуту да удвоструче предност али их је уместо тога снашао потоп!

Прво су промашили пенал, а затим их је Карим Бензема казнио са два гола за два минута. Код оба је велики посао одрадио и Килијан Мбапе, нарочито је ефектно било додавање петом за 2:1.

Погба је увећао предност Француске која је у последњих десет минута ушла са два гола предноти, али онда је услефио нови шок преокрет и Швајцарци су стигли до изједначења и продужетака!

"Сајџије" ће у борби за полуфинале против Шпаније која је у првом мечу дана савладала Хрватску са 5:3 после продужетка.

Француска - Швајцарска 3:3 (4:5 након пенала).

Стадион: "Арена Национала" (Букурешт). Судија: Фернандо Рапалини (Аргентина). Стрелци: Бензема у 57. и 59. минуту, Погба у 75. минуту за Француску - Сеферовић у 15. и 81. минуту, Гаврановић у 90. минуту за Швајцарску.

Француска (3-4-1-2): Лорис - Варан, Ленгле (од 46. Коман/од 111. Тирам), Кимпембе - Павар, Погба, Канте, Рабио - Гризман (од 88. Сисоко) - Бензема (од 94. Жиру), Мбапе.

Швајцарска (3-4-1-2): Зомер - Елведи, Аканђи, Родригез (од 87. Мехмеди) - Видмер (од 73. Мбабу), Фројлер, Џака, Зубер (од 79. Фашнахт) - Шаћири (од 73. Гаврановић) - Сеферовић (од 97. Шер), Емболо (од 79. Варгас).

ПЕНАЛИ: Француска - Швајцарска 3:3 (4:5)

4:5 - Мбапе промашује!

4:5 - Мехмеди враћа вођство Швајцарцима

4:4 - Кимпембе погађа

3:4 - Варгас је имао среће. Лорис је закачио лопту, но она је успела да заврши иза леђа голмана Француске

3:3 - Тирам је успео да погоди. Прочитао је страну Зомер, али није успео да укроти ударац

2:3 - Аканђи је преварио Лориса

2:2 - Жиру за изједначење

1:2 - Шер поново доноси предност Швајцарској

1:1 - Погба прецизан за "триколоре"

0:1 - Гаврановић погађа за "сајџије"