ПОРТУГАЛ ПРЕДАО КРУНУ: Белгија елиминисала европског шампиона

27. 06. 2021. у 20:52 >> 22:56

ФУДБАЛЕРИ Бегије пласирали су се у четвртфинале Европског првенства победом од 1:0 над браниоцем трофеја Португалом.

Једини стрелац на утакмици био је Торган Азар.

Белгија ће за пласман у полуфинале играти против Италије. Биће то дуел две екипе које су у групној фази оставиле најбољи утисак, а у осмини финала су се мало више мучили.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

85. минут - Продире Роналдо по десном крилу улази у казнени простор, али само корнер...

83. минут - СТАТИВА! Наставља се опсада гола Куртое. Гереро је погодио оквир гола.

82. минут - Бране се Белгијанци грчевито.

80. минут - Андре Силва покушава главом, али високо преко гола.

68. минут - Прва кошкања на терену. Бруно Фернандеш је фаулирао Едена Азара што је изазвал ореакцију осталих белгијских играча, али Феликс Брих је смирио ситуацију.

ЕПА

63. минут - Прву шансу за Белгију у другом делу креирала су браћа Азар, али Лукаку није имао завршницу.

62. минут - Покушава и Бруно Фернандеш, са 25 метара али преко гола.

61. минут - Жоао Феликс покушава главом после центаршута са левог крила, али сигуран је Куртоа.

58. минут - Роналдо је лепо пронашао Жоту, али овај из окрета шутира преко гола

48. минут - Хендикеп за Белгијанце! Кевин де Брујне напушта игру због повреде чланка. Уместо њега ће играти Дрис Мертенс.

Торган Азар исписао историју белгијског фудбала

Он је постао први играч црвених ђавола који је постигао гол на два узастопна наступа на Европским првенствима. Претходно је играо против Данске и постигао гол у победи 2:1.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

41. минут - БОМБА! Торген Азар погађа малу мрежу. Лопта је имала јак ефе и преварила Руи Патрисија.

36. минут - Узбуђења с обе стране за мање од минут. Имали су Португалци напад који обећава, али је севнула контра. Стуштио се Лукаку према голу али га је зауставила одбрана Португала на ивици шеснаестерца. Тражио је фаул снажни Белгијанац, ал ига није добио.

24. минут - Роналдо је лепо извео слободан ударац са 20 метара, али Куртоа брани. Португалцу недостаје један гол да обори рекорд Иранца Али Даеија у броју голова за национални тим. за сада обојица имају по 109.

22. минут - Углавном се покушава шутевима из даљине, тако је после Торгана Азара срећу окушао и Ренато Санчез, с једнаким учинком. остаје 0:0

10. минут - Азар покушава са ивице казненог простора после дуплог паса са Лукакуом. Непрецизно!

9. минут - Тома Меније у улози десног крила центрира према Лукакуу али није лопта стгла до робусног нападача црвених ђавола.

6. минут - Прва изгледна прилика на утакмици, пропустио је Жота да доведе Португал у рано вођство после асистенсије Рената Санчеза.

1. минут - Почела је утакмица. Белгија има први напад.

Белгија је у групној фази остварила све три победе.Редом су падале Русија 3:0, Данска 2:1 и Финска 2:0, док је Португал са једном победом и ремијем завршио групу смрти на трећем месту. Победили су Мађарску 3:0, затим изгубили од Немачке 2:4, а онда ремизирали са Француском 2:2.

БЕЛГИЈА (3-4-3): Куртоа - Алдервејрелд, Вертонген, Вермален - Меније, Тиљеманс, Витсел, Т. Азар - Де Брујне, Лукаку, Е. Азар

ПОРТУГАЛИЈА (4-3-3): Патрисио - Далот, Дијас, Пепе, Гереиро - Мутињо, Палиња, Санчез - Силва, Роналдо, Жота

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45