ГОМЕШ ОШТРИ ШПИЦ: Партизан близу договора са бившим нападачем
НАЈБОЛНИЈИ проблем у играчком кадру Партизана је веома близу да буде решен.
FOTO: M. Vukadinović
Црно-бели су од одласка Умара Садика у Алмерију већи део сезоне одиграли без класичне "деветке", што се у новој сигурно неће поновити, пошто су преговори са Рикардом Гомешом (29) ушли у фазу у којој се само очекује руковање и параф на вишегодишњу сарадњу.
Играч са Зеленортских Острва је остао у сјајном сећању навијачима Партизана, јер је у сезони 2018/2019. немилосрдно решетао противничке голмане у црно-белом дресу зауставивши се на бројци од 26 голова на 49 одиграних утакмица.
Преговори око ангажовања искусног нападача су трајали дуго искључиво због амбиције његовог клуба Ал Шарже, са којим је везан уговором још годину дана, да боље прође финансијски са његовим трансфером. На крају ће по свему судећи превагу однети велика жеља фудбалера да се врати у клуб у којем је имао голгетерски најуспешнију сезону у каријери.
Посао би требало да буде реализован у наредних дан, два, а Рикардо Гомеш ће се одмах прикључити остатку експедиције у Птују, која је јуче у Словенији започела завршне 15-дневне припреме. Његов долазак би требало да буде први од два најављена, с обзиром на то да су и преговори са странцем, чије се име држи у тајности, а може да игра на више позиција у офанзиви, у завршној фази.
Партизан већ сутра у Птују (19.00) игра први контролни меч против словеначког шампиона Муре, а четири дана касније ће бити тест са још једним тимом из те земље - Копром. Стари знанац, пољска Краковија ће на црту 4. јула, док је "генералка" против руског Ростова заказана за 8. јул, дан пред повратак у Београд.
Препоручујемо
ПАНИКА У КОПЕНХАГЕНУ: Делта сој короне на Паркену, 4 000 људи у контакту са зараженима?
24. 06. 2021. у 19:59
БЕНЗЕМА ЈЕ МАЂИОНИЧАР: Француски нападач оба гола против Португала постигао у истом минуту и секунду на семафору (ФОТО)
24. 06. 2021. у 16:47 >> 16:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СРБИЈА СЕ УЗДА У МЛАДЕ НАДЕ: Наше девојке би могле да изненаде многе на почетку Лиге нација
ИЗАБРАНИЦЕ Зорана Терзића авантуру у Лиги нација започињу у Нанђингу где ће им први ривал бити репрезентација Тајланда (9.00).
03. 06. 2026. у 07:00
УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести
Откако је почео рат у Украјини, а има томе више од четири године, Русија је била на удару многих санкција. Ипак, иако се "специјална војна операција", како Руска Федерација назива тај крвави сукоб, наставља - најновије вести које објављује једно руско министарство - одушевило је целу земљу, а шокирало Украјинце.
02. 06. 2026. у 20:42
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)