КЛАДИОНИЦЕ УЗ ФРАНЦУСКУ Иза светских првака су пробуђени Италијани
НА мишиће, али су прошли. Сви главни фаворити у шест група Европског првенства, унапред уписани у осмини финала, на крају и завршише ту где припадају ако у обзир узмемо историју, репутацију, вредности. А ко ће до самог краја и пехара? Кладионице кажу Француска, као и пре почетка такмичења.
ФОТО: Принтскрин
Без обзира на то што су актуелни прваци света са једном победом над Немачком и два ремија са Португалијом и Мађарском, изборили прво место и мегдан са Швајцарцима, њима се верује. Једноставно, на играчка имена која има на располагању Дидије Дешан, нико не може да остане имун, па ни букмејкери који за тријумф Француза дају квоту мању од пет.
- На врху смо и уживаћемо у томе. Сада ћемо пробати да се опоравимо што пре јер почиње нови вид такмичења - рекао је селектор "петлова" Дидије Дешан после дуела са Португалијом (2:2).
Одмах ту иза је и Италија (6.93), по приказаном на зеленом правоугаонику, најбоља селекција ЕП. Ни "aзуре", који под вођством селектора Роберта Мачинија немају пораз на 30 узастопних утакмица, на први поглед не чека превише компликован задатак против Аустрије, али је зато чудни систем жребања трећем фавориту првенства, Енглеској, наденуо једног од најтежих ривала - Немачку. И то на "Вемблију", дому играча "Албиона" у репризи утакмице са ЕП 1996. у којој је садашњи селектор Енглеске Герет Саутгејт промашио одлучујући пенал.
- Радујем се утакмици са Енглеском на "Вемблију". То је сјајна ствар и могу да обећам да ћемо бити бољи него против Мађарске - каже шеф струке "Елфа" Јоаким Лев.
Из контингента првих фаворита за славља на ЕВРУ, судариће се још две екипе - актуелни првак Европе Португалија и чини се, од стране букмејкера потцењена Белгија.
Ипак, тешко да ће љубитељи фудбала уживати у дуелима свих ових селекција у евентуалним полуфиналима, будући да је систем УЕФА на исту страну жреба ставио Белгију, Португалију, Италију, Француску, Хрватску и Шпанију, док су на другој од првих фаворита Немачка и Енглеска које играју међусобно, као и Холандија док остатак те половине костура чине тимови попут Велса, Шведске, Данске, Украјине, Чешке.
Препоручујемо
ПАНИКА У КОПЕНХАГЕНУ: Делта сој короне на Паркену, 4 000 људи у контакту са зараженима?
24. 06. 2021. у 19:59
ПЕТ ДАНА ДО ПОЧЕТКА КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ОИ: Навијачи ветар у леђа ка Токију
24. 06. 2021. у 19:44
БЕНЗЕМА ЈЕ МАЂИОНИЧАР: Француски нападач оба гола против Португала постигао у истом минуту и секунду на семафору (ФОТО)
24. 06. 2021. у 16:47 >> 16:54
БАРСЕЛОНА У ПРОБЛЕМУ: Флик не зна како да скрпи тим за тешко гостовање Бетису
КАРТУХА у Севиљи биће поприште дуела Бетиса и Барселоне у четвртак од 18.30 часова, у оквиру 15. кола Ла лиге.
06. 12. 2025. у 10:36
КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан изгубила од Црне Горе - коначан резултат гласио је 17:33 (9:13) после заиста невероватних дешавања на паркету у Дортмунду, на коме је нарочито бриљирала Армел Кели Атинжре, голман Црногорки, која је остварила чак 18 одбрана, зауствивши нестварна 62% шутева који су ишли ка голу који је чувала.
06. 12. 2025. у 17:00 >> 17:01
ДРСКО: Јелисавета Орашанин БЕЗ ДОЊЕГ ВЕША шета улицом (ФОТО)
ГЛУМИЦА Јелисавета Орашанин поново је привукла сву пажњу када се појавила у комбинацији која је изазвала праву буру на мрежама.
06. 12. 2025. у 20:35
Коментари (0)