ВЕЛС И ШВАЈЦАРСКА ПОДЕЛИЛИ БОДОВЕ: "Сајџије" испустиле победу, Мур донео реми

12. 06. 2021. у 14:39 >> 16:56

ВЕЛС и Швајцарска одиграли су нерешено 1:1 у другој утакмици групе А на Европском првенству.

ВЕЛС И ШВАЈЦАРСКА ПОДЕЛИЛИ БОДОВЕ: Сајџије испустиле победу, Мур донео реми

Изабраници Владимира Петковића су били бољи ривал, имали су више од игре, више изгледних прилика, али до победе нису успели да дођу.

Након првог полувремена у коме није било голова у другом су виђена два, оба главом и још неколико опансих напада "сајџија".

Играо се 49. минут када је Брил Емболо довео Швајцарце до предности. Био је најбољи у скоку након корнера који је извео Џердан Шаћири.

РАДОСТ Фудбалери Швајцарске прослављају гол Ембола/ФОТО: АП/Танјуг

Могла је Швајцарска да постигне још један пододак и практично реши питање победника, али то се није десило и стигла је казна.

После скраћене комбинације из корнера и центаршута Морела одлично је Кифер Мур тризнуо главом и матирао Јана Зомера за велико изједначење.

Постигле су "сајџије" још један гол до краја утакмице. Урадио је то Марио Гаврановић, али је он оправдано поништен због офсајда. На крају победника није било, па су селекције поделиле по бод.

Швајцарска наредни меч игра против Италија 16. јуна. Истог дана Велс ће одмерити снаге са Туруском.

Велс - Швајцарска 1:1 (0:0).

Стадион: "Олимпијски стадион", Баку. Гледалаца: до 34.935. Судија: Клемон Турпан (Француска). Стрелци: Мур у 74. минуту за Велс - Емболо у 49. за Швајцарску.

Велс (4-3-3): Ворд - Робертс, Родон, Дејвис, Мефам - Морел, Ален, Ремзи (од 90+3. Ампаду) - Џејмс (од 75. Брукс), Мур, Бејл.

Швајцарска (3-4-1-2): Зомер - Елведи, Шер, Аканђи - Мбабу, Џака, Фројлер, Родригез - Шаћири (од 66. Закарија) - Емболо, Сеферовић (од 84. Гаврановић).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Велс - Швајцарска 1:1

90. МИНУТ - Сјајна шанса за "сајџије". Шутирао је Емболо главом, но опет је Ворд одлично интервенисао.

85. МИНУТ - Повела је Швајцарска преко резервисте Марија Гаврановића, али је гол фудбалера загребачког Динама оправдано поништен због офсајда.

74. МИНУТ - Велс је дошао до изједначења. Кифер Мур је успео да затресе мрежу Зомера. Морел је сјајно центрирао, а нападач Кардифа је фантастичним ударцем главом затресао мрежу ривала.

66. МИНУТ - Страшан меч игра Брил Емболо. Опет је направио доста проблема одбрани ривала. Шутирао је из колена, но до промене резултата није дошло.

60. МИНУТ - Опробао је ударац и Бен Дејвис. Шутирао је са неких 16 метара, Аканђи је изблокирао покушај дефанзивца Велса и та селекција је добила само корнер.

58. МИНУТ - Жустрије ка голу Швајцарске је кренуо Велс након примљеног поготка. Тим Роберта Пејџа највише напада преко брзоногог Џејмса.

49. МИНУТ - Швајцарска је повела! Емболо је стрелац. Шаћири је извео корнер, а нападач Менхенгладбаха је сјајно скочио и главом савладао Ворда.

СТРЕЛАЦ Тренутак када је Емболо довео Швајцарску до прендности/ФОТО: АП/Танјуг

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме друге утакмице групе А.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Велс - Швајцарска 0:0

45+2. МИНУТ - Завршено је прво полувреме које није било превише садржајно и са много изгледних прилика.

45. МИНУТ - Емболо се одлично загради. Држао је лопту у ногама, додао је потом до Сеферовића и опет нападач Швајцарске није најбоље реаговао. Из изгледне позиције је лоше шутирао.

33. МИНУТ - Велс се определио на нападе из контре и то је могло да им донесе предност. Фантастично је контру истрчао Џејмс, кренуо је у казнени простор ривала, али га је на ивици фаулирао Шер. Судија Турпан је штоперу Швајцарске репрезентација показао оправан жути картон.

27. МИНУТ - Пробао је и Харис Сеферовић. Шутирао је из окрета левом ногом нападач Бенфике, но његов покушај је завршио мало поред стативе.

21. МИНУТ - Узвратила је Швајцарска сјајном шансом. Шаћири је извео корнер, а Шер је петом шутирао. Ипак, Ворд је био присебан и спречио је "сајџије" да поведу.

16. МИНУТ - Велика прилика за Велс. Мур је сјајно шутирао главом, али је Зомер фантастично интервенисао и одбио лопту у корнер.

14. МИНУТ - За сада се опрзно игре, осим пар добрих напада на обе стране ништа битно се није десило пред головима које чувају Ворд и Зомер.

6. МИНУТ - Припретила је и Швајцарска. Мбабу је шутирао главом после центаршута Родригеза. Од свега је тим Владимира Петковића добио само корнер из кога није било опасности по гол Велса.

3. МИНУТ - Први озбиљнији напад извели су играчи Велса. Пробио је Робертс, али је одбрана "сајџија" добро реаговала и отклонила опасност.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Азербејџану!