"ОРЛОВИ" СЕ НИСУ ПРОСЛАВИЛИ У ЈАПАНУ: Рајковић спасао безидејну Србију убедљивог пораза

11. 06. 2021. у 11:47

Фудбалска репрезентација Србије изгубила је данас од селекције Јапана 1:0 (0:0) у пријатељском мечу на Кирин купу у Кобеу.

ОРЛОВИ СЕ НИСУ ПРОСЛАВИЛИ У ЈАПАНУ:  Рајковић спасао безидејну Србију убедљивог пораза

Изабраници Драгана Стојковића нису се прославили ни у првих 45 минута, а већ на старту другог полувремена Јапан је дошао до вођства.

У 48. минуту мрежу Србије затресао је Ито, а исти играч у 63. минуту на другој стативи пронашао Ада Онаивуа, који је постигао гол, али је он због офсајда поништен.

Имао је Јапан шансе у наставку меча, али је Рајковић успео да заустави покушаје Такуме Асана.

Ово је први пораз Србије откако је Стојковић постао селектор, а комбиновани тим на турнеји у Јапану, претходно је одиграо нерешено са Јамајком (1:1).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. МИНУТ - Крај. Србија је после ремија са Јамајком изгубила минимално од Јапана.

89. МИНУТ - Рајковић скинуо зицер Асану.

87. МИНУТ - Покушао је и Асано, али право у Рајковића.

83. МИНУТ - Не делује у овом тренутку да било шта може да се промени.  Спор темпо и без шанси.

78. МИНУТ - Иван Илић уместо Немање Максимовића.

76. МИНУТ - У игру ушао Такума Асано бивши играч Партизана.

70. МИНУТ - Јапанци се нису задовољили минималним вођством. Нови покушај домаћих, али Рајковић брани.

64. МИНУТ - Поново је савладан Рајковић, али имали смо среће . Одличан контранапад извели су Јапанци, Ито је на другој стативи пронашао резервисту Ада Онаивуа, али се испоставило да је био у офсајду. Срећа за орлове.

60. МИНУТ - Ређају се напади Јапана, али домаћи имају проблем у завршници, односно тај последњи пас за шасну им прави проблеме. Србија како игра има и добар резултат.

58. МИНУТ - Пикси прави и трећу промену. Терен је напустио млади фудбалер Партизана Јовић, а у игри је млади играч Црвене звезде Гаврић.

50. МИНУТ - Мало је недостајало да Јапан поведе и 2:0. Кавада се нашао у шанси, али није добро реаговао и Рајковић је имао доста среће.

48. МИНУТ - ГОООООЛ.  Јапан води 1:0. Ито је био стрелац после уиграног корнера. Центаршут са десне стране на прву стативу, а затим и идеалан пас главом на другу стативу и лаган посао за Ита ком је асистирао Танигучи.

46. МИНУТ - Марко Петковић и Милош Вулић су у игри, а терен су напустили Марко Грујић који се жалио на повреду и нападач Милан Макарић који је пропустио најбољу шансу.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - Крај првог полувремена. Ништа нисмо видели у првих 45. минута. Тужна партија и Србије и Јапана.

44. МИНУТ - Најбоља прилика за Србију. Макарић са 16 метара из изгледне прилике шутира траљаво и једина права шанса орлова одлази у неповрат.

41. МИНУТ - Упутила је и Србија први ударац, али не у оквир гола. Јовељић је шутирао, али није био превизан.

39. МИНУТ - Повреда Грујића.

34. МИНУТ - Прва права прилика на мечу и то за Јапан. Ито је феноменално шутирао, а Рајковић одличнбо одбранио. Бар мало узбуђења.

30. МИНУТ - Без голова, без узбуђења, без иједне прилике на мечу.

23. МИНУТ - Слободњак за домаћине на нешто више од 30 метара. Камада је пробао да запрети, али се саплео и шутирао у живи зид.

20. МИНУТ - Србија без идеје. Тешко успева да споји неколико тачних додавања. Јапанци су ти који диктирају темпо, покушавају да наметну свој брз стил игре.

12. МИНУТ - Јапанци први прете! Ито је оштро центрирао са десне стране, а Рајковић успешно боксовао лопту ван свог казненог. Домаћи играчи су озбиљније схватили меч на старту од орлова.

9. МИНУТ - И даље без конкретног учинка наши фудбалери, с тим да су неколико пута Јапанци морали фауловима да прекидају нападе нашег тима

5. МИНУТ - Почетни испитивање снага. Игра се на средини терена између два шеснаестерца. Ништа озбиљно се није десило.

1. МИНУТ - Почела је утакмица! Србија има први напад.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17