РЕАГОВАЛА ДУМА, ОГЛАСИО СЕ И СЛАВНИ ВАЛИЕВ: Русија тражи забрану дреса Украјине са нацистичким поздравом и Кримом на мапи (ФОТО)
НЕ стишава се бура коју је у Русији изазвао нови дрес фудбалске репрезентације Украјине. После Марије Захарове, огласили су се и парламентарци руске Федерљације, а најгласнији је био легендарни боксер Николај Валијев.
ФОТО: Фејсбук/Еуро2020
- Они могу да сањају шта год желе, али Крим је део Руске Федерације и о томе нема дискусије - рекао је Валиев.
Реаговао је и заменик председавајућег државне Думе, Дмитриј Свичев, назвао ову спортску опрему "политичком провокацијом" и затражио од УЕФА да хитно забрани овакав дрес.
- Украјина је себи приписала део руске територије, Крим, чиме је створила илузију немогућег. Уз то, националистички слогани који су (на дресу) коришћени - представљају очигледну копију нацистичких слогана и део су континуиране државне пропаганде из Кијева - нагласила је Захарова.
Ако УЕФА не забрани ове дресове, а тешко да ће то учинити због поменутог става међународне заједнице о "целовитости украјинске територије", у овој новој опреми Украјина би на ЕУРО 2020 требало да дебитује најпре данас поподне против Кипра, у припремној утакмици, а онда 13. јуна на првенству Европе против Холандије. Затим ће Шевченкова екипа играти против Северне Македоније и Аустрије, такође у групи Ц.
Украјина и Русија су се квалификовале на Европско првенство. По правилима Уефе, те две националне селекције или клубови из тих земаља не могу да на жребу ;буду извучени заједно у исту групу.
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ПРЕДРАГ МИЈАТОВИЋ ОСТАО У ШОКУ НА СЕДНИЦИ УПРАВЕ ФК ПАРТИЗАН! После дербија, на важну тему - једини дигао руку "за", сви остали - ОДБИЛИ!
Најновије вести везане за ФК Партизан свакако нису онакве какве би "гробари" желели.
26. 02. 2026. у 13:10
ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)
АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.
26. 02. 2026. у 16:48
Коментари (0)