ЈОКИЋЕВ ДУХ УШАО У ГОЛМАНА САД: Добио дрес од Србина, па ушао са клупе и одбранио пенал у 124. минуту за трофеј (ВИДЕО)

07. 06. 2021. у 08:31

ФУДБАЛСКА репрезентзација Сједињених Америчких Држава освојила је КОНКАКАФ Лигу нација после велике драме и победе над Мексиком резултатом 3:2, и то после продужетака!

Фото АП

У регуларном делу меча било је 2:2, да би кроз додатних 30 минута видели два пенала од којих Мексико свој у 124. није искористио. Ас Бетиса Андрес Гвардадо је био трагичар, док је у јунака израстао резервни голман Итан Хорват.

Чувар мреже белгијског Брижа је у игру ушао у у 69. минуту, затим је 10 минута касније примио гол, да би одбраном шута Гвадрада са беле тачке спречио да меч оде у продужетке.

Занимљиво је да је Хорват пре меча у Денверу добио на поклон дрес Николе Јокића, пошто је познато да је велики навијач Нагетса. И то од саиграча Кристијана Пулишића који је у 114. минуту реализовао пенал за САД, те дао гол за 3:2.

Мексико је два пута водио на овом мечу! Већ у 2. минуту су дали гол преко Короне, да би Моренов погодак у 24. минуту поништен због офсајда.

Три минута касније Рејна је изједначио резултат, али су Мексиканци преко Лаинеза у 79. поново повели. Иначе, Лаинез је само минут раније крочио на терен.

Мекени је у 82. минуту, на асистенцију Рејне, одвео меч у продужетке где је виђен поменути сценарио, али и сукоб играча у 128. минуту када их је чак и публика гађала чашама.

Фото АП

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00