ЛЕГЕНДА ПАРТИЗАНА ШОКИРАЛА ИЗЈАВОМ: Био сам велики навијач Звезде
Програм у импровизованом студију на стадиону "Рајко Митић" почео је на занимљив начин, легенде Црвене звезде и Партизана, Бошко Ђуровски, односно Небојша "Ушке" Вучићевић открили су детаље како је мало фалило да потпишу за супротне таборе.
Фото: М.Вукадиновић/Н.Параушић
Обојица су играли за "вечите" током 80-их година прошлог века, Ђуровски је у Звезди провео 11 година, у размаку од 1978. па до 1989. Бошко Ђуровски је одиграо преко 230 утакмица и постигао је преко 40 погодака.
Са друге стране брда, Небојша Вучићевић је у Партизану играо од 1984. па до 1989. године, а у том периоду је одиграо 140 утакмица и постигао је 26 погодака.
Током разговора у студију, Вучићевић је открио да је пре доласка у Партизан био велики навијач Црвене звезде, као и да је његов трансфер већ био договорен.
- Ја сам се све договорио са Џајом 1984. године, требало је да пређем у Звезду, сутрадан је требало да потпишем - открива Вучићевић, а потом наставља о томе како је ипак завршио у Партизану
- Отишао сам потом у Горњи Милановац где имам кућу и отац ми је био тамо. Али, ту су банули неки људи из Партизана, остали са мном и довели ме, па сам уместо за Звезду, потписао за Партизан. Много више новца сам добијао од Звезде, али тада нисам гледао то.
Вучићевић је у Партизан стигао из ОФК Београда, где је за три сезоне одиграо 40-ак утакмица и постигао 16 голова.
Фото: М.Вукадиновић/Н.Параушић
- Мени често не ваља када кажем истину, ја сам био велики Звездаш! Али, највише су ме убедили да је ту Мркела, да он носи број 11 и да ћу тешко поред њега да играм, а овамо је Клинчарски одлазио у иностранство и сломили су ме на ту причу, а што се тиче новца, сигурно сам 10-15 пута више добијао од Звезде - истакао је Вучићевић, а целокупно излагање је подстакло и Бошка Ђуровског да прича о својој каријери
Бошко Ђуровски је скоро целу каријеру провео у Звезди, изузев ње играо је још у Серветеу у Швајцарској.
- И мене је Партизан контактирао, ако смо већ искрени. Састао сам се са Моцом Вукотићем, разговарао сам, али иако су давали велике паре, љубав према Звезди је пресудила. Али, Партизан се касније осветио са Милком - рекао је Ђуровски о томе како је "замало" обукао дрес вечитог ривала, а онда је почео причу о свом брату Милку
- После оног Шајберовог првенства, они су га "киднаповали", водили су га у Праг, чини ми се. Тада је дао реч њима и отишао. Ја сам покушавао да га убедим, до последњег тренутка нисам веровао, али он није желео да погази реч. Мени су пошле и сузе, мислим да је Милко погрешио, али шта је ту је - закључио је Бошко о свом брату Милку, који је прешао у Партизан.
Милко Ђуровски је провео четири године у Партизану, за то време је одиграо 70 утакмциа и постигао је 38 погодака, пре него што је отишао у Холандију.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПРОВОКАЦИЈА НАВИЈАЧА ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ: Врућа увертира дербија "Дош’о је и тај дан"
25. 05. 2021. у 17:59
ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА НАВИЈАЧЕ ПАРТИЗАНА: Станојевић открио шта га мучи сат пред утакмицу...
25. 05. 2021. у 17:53
(САСТАВИ): Станковић извео најјачи тим, Станојевић оставио најбољег играча на клупи
25. 05. 2021. у 18:03
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РОЛАН ГАРОС: Срби доминирају, Хамад и Новак рутински до другог кола...
ДАНАС почиње други гренд слем у сезони, а ми смо вам направили тикет од мечева првог кола у мушкој конкуренцији.
24. 05. 2026. у 10:00
ДОНАЛД ТРАМП ОВОГ ВИКЕНДА СПАСИО ЗВЕЗДУ И ПАРТИЗАН? Менаџери у шоку, навијачи у делиријуму!
Најновије вести везане за КК Црвена звезда, КК Партизан али и не само те европске клубове стижу из Америке. Доналд Трамп, председник Сједињених Америчких Држава, за то се побринуо. Најпре директно, а овог викенда и посредно.
23. 05. 2026. у 23:59
"ЖЕЛИМ ОСВЕТУ": Путин издао наредбу - нека почне одмазда
Велики број мртвих у нападу који једна страна назива "терористичким актом", а друга "легитимним циљем".
23. 05. 2026. у 19:33
Коментари (0)